İşte Galaxy Note 5 ve özellikleri - Page 1

Samsung Galaxy S6’da kullanılan Exynos 7420 yerine daha gelişmiş yeteneklere sahip olan Exynos 7422 ile yola devam edecek. 8 çekirdekli ve 64 bit desteğe sahip olan bu işlemcinin çekirdek saat hızı ise 2,3 GHz olacağı öngörülüyor. Samsung’un Galaxy Note 5’te UFS 2.0, 4 GB DDR4 RAM ve en az 4100 mAh kullanacağı ise artık bir bilinmez değil!

İşte Galaxy Note 5 ve özellikleri - Page 2

Samsung‘un oldukça beğenilen Galaxy S6 tasarımıyla yola devam edeceği öngörülüyor. Hatta Samsung’un Galaxy Note Edge serisine de devam edecek ve yine Galaxy Note 5 ile aynı aynı ekran boyutuna sahip bir de Galaxy Note 5 Edge modelini de ortaya koyacağını düşünüyoruz; lakin Galaxy S6 Edge son dönemde en çok konuşulan ve merak edilen telefonların başında gelmektedir. Samsung‘un da bu popülariteden yararlanacağından emin olabiliriz. Hatta Galaxy Note 5 lansmanında bir de Galaxy Note 5 Edge görürsek şaşırmayın!

İşte Galaxy Note 5 ve özellikleri - Page 3

Note telefonları diğer amiral gemisi modellerden ayıran en önemli donanım ise S-Pen kalemleridir. Samsung’un geçtiğimiz günlerde aldığı bir elektro mıknatıslı patent firmanın yeni telefonunda bu teknolojiyi kullanabileceğini gösteriyor Bu patent ile Galaxy Note 5‘in kalemini ses ya da ön kamera vasıtasıyla yerinden çıkartabileceğiz. Bakalım bu nasıl bir kullanıcı deneyimi sunacak?

İşte Galaxy Note 5 ve özellikleri - Page 4

Galaxy Note 5 her anlamda yenilikçi ve farklı bir telefon olacak gibi görünüyor. Tasarım anlamındaysa Galaxy S6‘dan izler taşıyacağını öngörebiliriz. Galaxy Note 5’te özellikle kamera tarafında Note 4‘e göre büyük bir sıçrayış göreceğiz. Ekran tarafındaysa sektörü yönlendiren firmalardan birisi olan Samsung‘un sürpriz yapmayacağını ve 2K yani 2560×1440 piksel ile yola devam edeceğini düşünmekteyiz. Arayüz konusundaysa Samsung‘un ciddi anlamda iyileştirmeler yapması beklenirken pek ihtimal vermesekte “Saf Android” deneyimini yaşayabileceğimiz bir arayüzü de telefona ekleyebileceği konuşulmakta.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.