Mobil

İşte Galaxy S9'un kamera bileşenleri!

Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+'In kamera bileşenlerine ait görüntüler geldi.


Son günlerde sizlere Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9+ modellerini yan yana yer aldığı görüntüleri yayınlamıştık. Evan Blass şimdi de, Samsung’un 2018 amiral gemisi telefonlarının arka kamera bileşenlerini gösteren bir fotoğraf da dahil olmak üzere, Twitter hesabından bazı yeni görüntüler yayınladı.

Dikey olarak monte edilmiş iki kameraya sahip olan bileşen büyük Samsung Galaxy S9+'a ait. Her iki kamera da 12MP çözünürlüğe sahip. Aşağıdaki resimde sağda Samsung Galaxy S9'un arka kamera bileşeni yer alıyor. Telefon tek bir 12MP kamera sensörüne sahip.

Geçen yıl, Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+, parmak izi tarayıcısının yerleştirilmesi nedeniyle eleştirilmişti. Telefonlarda biyometrik tarayıcı arka kamera lensine çok yakın bir yere yerleştirilmişti. Parmak izi tarayıcısını parmaklarıyla bulmaya çalışan bazı kullanıcılar objektifi lekelediği için rahatsız olmuştu. Samsung, bu düzeni Galaxy Note 8 modeli ile değiştirdi.

Samsung bu yılki amiral gemisi modelinde dikey tasarıma sahip arka kamera özelliğini sunacak. Parmak izi düğmesi, erişimi kolaylaştıracak şekilde arka kameranın altına yerleştirilecek. Galaxy S9 ve Galaxy S9+ 25 Şubat'ta, Barcelona’da düzenlenecek olan MWC fuarından bir gün önce, Samsung Unpacked 2018 olayı sırasında resmen ilan edilecek.

Yorumlar
Yunus
bileşen deyince kullanılan malzeme diyafram açıklığı renk yoğunluğu vs falan yazacak sanıyorum bi baktım ki sadece kamera tek çift olayı tırt
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.