Fakat iOS 11’in ayrı bir yeri olduğunu söylemek mümkün. Zira iOS, milyonlarca iPhone kullanıcısını yakından ilgilendiren bir işletim sistemi. Peki Apple, iOS 11’de kullanıcılara ne gibi yenilikler sunacak?

Açıkçası iOS 11 ile birçok şeyin değiştiğini söylemek mümkün. Apple mevcut hizmetlerinde önemli iyileştirmeler yaparken, bunların yanına yenilerini de eklemeyi unutmamış.

Tabi ki baştan belirtmemiz gerekiyor. Her zaman olduğu gibi yine yapılan ilk yenilikler ülkemizde hemen geçerli olmayacak. Muhtemelen bu yeniliklerin bazıları Türkiye’ye hiç gelmeyedebilir. Fakat biz yine de Apple’ın yaptığı tüm duyuruları size aktaracağız. . İşte o yenilikler

Siri artık çeviri yapabilecek
Apple’ın en çok önem verdiği konuların başında Siri geliyor. Şu aralar AI sektöründe önemli bir rekabetin olduğunu düşünürsek, Apple’ın bu şekilde davranmasını da son derece normal karşılayabiliriz.

Apple, iOS 11 ile Siri’yi baştan aşağı yeniliyor. Hatta öyle ki yeni işletim sistemiyle birlikte, Siri yeni bir sese kavuşacak. Bu durumun bölgesel olup olmadığı henüz netlik kazanmış değil. Yani yeni sese sahip olan Siri, Türkçe konuşabilir mi henüz bilmiyoruz.

Siri’ye gelecek olan en önemli yenilik ise çeviri özelliği. Apple, çeviri özelliğini ilk olarak en çok konuşulan dillere uygulamak istemiş. Yani Siri İngilizce’yi, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve Çince gibi dillere çevirebilecek. Bu dil desteğinin ilerleyen günlerde daha da artması bekleniyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.