2. Kontrol merkezi Ana ekranın veya kilitli olan ekranın aşağıdan yukarı kaldırılmasıyla belirecek olan Kontrol Merkezi, Uçak Modu, Wi-Fi, Bluetooth, Rahatsız Etme ve ekran rotasyonu gibi ayarları sunacaj. Ayrıca ekran parlaklığı, oynatma, durdurma, parça/video atlama, AirPlay cihazlarına bağlanma veya yeni Airdrop uygulaması ayarları belirecek. Kontrol Merkezi el feneri, hesap makinesi ve kamera için de kısayol içeriyor.

3. Çoklu görev Çoklu görev arayüzü güncellenen iOS 7’de, açma tuşunu basılı tuttuğunuz zaman açık olan uygulamaların görüntüsünü içeren küçük ekranlar açacak. Beliren uygulamalardan çıkmak için küçük ekranı yaan kaydırmanız yeterli olacak. Bazı markaların akıllı telefon modellerinde gördüğümüz bu özelliğin yanı sıra, çoklu görev uygulamaları kullanma sıranızı öğrenerek sürekli olarak güncellenecek.

4. AirDrop Mac kullanıcılarının aynı ağdaki bilgisayarlar arasında dosya transferi yapmasını sağlayan AirDrop, iOS 7 ile iPhone’lara geliyor. AirDrop sayeasinde sadece ‘Paylaş’ tuşu sayesinde fotoğraf, video, bağlantı ve diğer bilgileri diğer iPhone kullanıcılarıyla paylaşabileceksiniz. Kısaca, Paylaş tuşuna basacak, paylaşım yapmak istediğiiz kullanıcı ve dosyayı seçeceksiniz. Transfer için Wi-Fi ve Bluetooth ile gerçekleştiren AirDrop, şifreli transfer sayesinde verilerinizi de koruyacak.

5. Yeni kamera uygulaması Yeni kamera uygulaması, kamera modları arasında kolayca geçiş yapılmasını sağlayacakken, ‘kare’ modu adını taşıyan yeni bir çekim modu sunacak. Sadece ekranı kaydırarak tüm modlar arasında anında geçiş yapabileceksiniz. Çekim yapmadan önce veya sonra fitre kullanabileceksiniz. Kamera uygulamasındaki filtreler sadece iPhone 5 ve iPod 5 için geçerliyken, Fotoğraf uygulamasındaki filtreler iPhone 4, iPad 3 ve sonrası, iPad mini ve iPod 5 de geçerli.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.