Mobil

İşte iPhone 6'nın yeni çiplerini üretecek firma

iPhone 6'nın, A7 işlemcisini üretecek firma belli oldu.

İşte iPhone 6'nın yeni çiplerini üretecek firma

iPhone 5’in çıkmasının ardından çok geçmeden bir sonraki iPhone’un söylentilerini duymaya başlamıştık bile. Akıllı telefon marketi az bir süre de olsa boş kalmaya gelmiyor ne de olsa. Birkaç ay önce yeni iPhone ve iPad’leri çalıştıracak çipsetlerin resmi sızdırılmıştı.

Şimdilerde ise çoktan üretiminden bahsedilmeye başlandı. Ayrıca öyle görünüyor ki Apple işlemci konusunda hala Samsung’tan ayrılabilmiş değil. Tayvanlı gazetesinden duyurulan haber doğrultusunda Apple’ın işlemcilerinin TSMC firması tarafından üretileceği belirtiliyor.

1365020773_a6x-package.jpg

iPhone 6 ya da iPhone 5S olarak beklenen yeni modelin 2014 yılında raflarda olması bekleniyor. TSMC’nin sağlayacağı çipler ise A7 olacak ve muhtemelen A6 çiplerin iki katı performans sağlayacak. 20nm olarak üretilecek çiplerin yeni iPad ve iPod modelleri için de benzerlerinin üretileceği söyleniyor.1365020786_a7-chips-for-next-years-apple-iphone-6-to-come-from-tsmc.jpg

TSMC firmasının CEO’su Morris Chang 20nm işlemcilerin normal şartlarda A8 olarak adlandırılacağını belirtiliyor. Ancak TSMC ile anlaşan Apple’dan sır çıkmıyor. A serisi çipler ilk olarak A4 ile 2010 yılında Appe iPad’lerde kullanılmıştı. A7 işlemcinin performansı konusunda Apple hayranları merakta.

Yorumlar
tet
20nm ile hiz ve pil konusunda sinif atlayabilir...
Cevapla
OSMAN
Samsung Sony Nokia HTC Blackberry Panasonic ne yaparsa yapsin Apple in IPhone 5 i Tasarim-Sik Cep telefonu Altin kanunlari -ele yatim,ice,hafif Isletim sistemi-iOS
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.