Mobil

İşte iPhone 8'in arka paneli!

Apple'ın merakla beklenen olay telefonu iPhone 8'in arka paneli nasıl olacak?


Geçenlerde, Apple iPhone 8, Apple iPhone X veya iPhone Edition olarak da bilinen 10'uncu yıldönümü iPhone modelinin son şematografisini ortaya koyduğu iddia edilen bir görüntü yayınlanmıştı. Bunu, telefonun arka tarafını kapsayan başka bir iPhone 8 şeması sızıntısı izledi. Arkada dikey olarak yerleştirilmiş bir çift kamera ayarı ve yine arkada Touch ID düğmesi ile şeması sızdırılan bu tasarımın, Apple'ın yıldönümü için düşündüğü birkaç tasarımdan biri olduğu söyleniyor.

Bugün, Çinli mikro blog sitesi Weibo'da keşfedilen bir fotoğraf, sızdırılmış şemalara göre bu premium iPhone'un arkasının nasıl olacağını ortaya koyuyor. Alüminyumdan yapılmış, 3D arka gövde modeli, iPhone 8 ile Galaxy S8'in ortak olarak paylaşabileceği bir özelliği ortaya koyuyor.

Bildiğiniz gibi Samsung, Galaxy S8 ile ekranın altında bulunan parmak izi tarayıcısı entegreli Ana Sayfa düğmesini kaldırdı ve parmak izi tarayıcısını telefonun arka kısmına yerleştirdi. Gelen bilgilere göre Apple, iPhone 8 ekranına Touch ID yerleştirme girişimlerinde sıkıntı yaşıyor. Bir analiste göre, şirketin AuthenTec birimi bu teknolojiyi geliştiremiyor ve Apple, tedarik etmek için üçüncü bir satıcıya geçmek istemiyor. Aslında analist, Apple'ın bu özelliği 2018'e kadar ertelemektense üçüncü taraf bir üreticiye devretmesini istemeyeceğini belirtti. Ve daha da kötüsü, telefonun kilidini açmak için yüz tanıma özelliğini kullanması beklenen ön kamera için 3B sensör de sorunlara neden oluyor ve aynı zamanda bu sorun nedeniyle telefon gecikebilir. Böylece, arkada bir Touch ID parmak izi tarayıcı görmemiz mümkün görünüyor.

Samsung ve Apple arasındaki fark, Samsung'un Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8+'a parmak izi tarayıcısını kamera merceğinin yakınına koyması ve tarayıcıyı arayan parmaklarının mercek üzerinde parmak izi bırakması anlamına gelmesidir.

Aşağıda ve sonraki sayfalarda şemalara göre 3D tasarımı yapılan iPhone 8 arka kasasını inceleyebilirsiniz.

1492864279_3d-model-of-the-rear-casing-for-the-iphone-8-based-on-alleged-schematics-of-the-device.jpg
1492864296_3d-model-of-the-rear-casing-for-the-iphone-8-based-on-alleged-schematics-of-the-device-1.jpg
1492864312_3d-model-of-the-rear-casing-for-the-iphone-8-based-on-alleged-schematics-of-the-device-2.jpg
1492864325_3d-model-of-the-rear-casing-for-the-iphone-8-based-on-alleged-schematics-of-the-device-3.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.