İşte karşınızda rekabetçiliğiyle öne çıkan Oppo K9 5G!

Oppo K9 5G resmen göründü, orta segmentde konumlanacak olan bu telefon diğer markalardaki rekabeti kızıştırabilir!

İşte karşınızda rekabetçiliğiyle öne çıkan Oppo K9 5G!

Son 2 yıldır ünlüler ile birlikte yaptığı reklam çalışmalarıyla ülkemizde de faaliyet göstermeye çalışan Oppo'nun, K9 5G adındaki yeni telefonunu ortaya çıktı.

Resmi lansman tarihinin 6 Mayıs olarak belirtildiği telefon, anlaşılan Oppo tarafından orta sınıfta rekabetçi bir model olarak konumlandırılmak isteniyor. Özellikle fiyat/performans dengesi ile gözleri üzerine çeken telefonun özellikleri neredeyse resmiyet kazandı denilebilir.

Karşınızda Oppo K9 5G:

6.43inç AMOLED ekran ile piyasaya sürülecek telefonun ağırlığı 172gram, kalınlığı ise 7.9mm olarak belirtilmiş.

64MP ana kamera ile toplamda 3lü kamera kurulumuyla gelecek telefonla ilgili, kamera kısmında hangi sensörlerin kullanıldığı konusunda bir bilgi yok. Ön kameranın ekranda delikli bir şekilde yer alacağı belirtilse de hangi sensörün kullanıldığı konusunda yine net bir bilgi yok.İşte karşınızda rekabetçiliğiyle öne çıkan Oppo K9 5G! - Resim : 1

Donanım :

Oppo K9 5G, Qualcomm'un 7nm üretim mimarisiyle üretilmiş, oyun odaklı Snapdragon 768G platformunu kullanıyor. Oyun performansını Adreno 630 grafik işlemcisine emanet eden telefon, ısınmalara karşı önlem olarak kendi içerisinde "buharla soğutma sistemi" ile geliyor.

Mavi ve Gri olmak üzere iki renk seçeneği bulunan telefon, 8GB RAM + 128GB ROM ve 8GB RAM+ 256GB ROM seçenekleri ile marketlerde yerini alacak. 

Bütün bu paketi 65W hızlı şarj destekli 4.300mAh batarya besleyecek ve günümüz standartlarına uygun olarak Bluetooth 5.2 desteği bulunduracak. 

K9 5G'nin, her ne kadar fiyatı resmiyet kazanmasa da 27.999 Hindistan Rupisi (373dolar) fiyat etiketi el satışa çıkması bekleniyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz, bu cihaz Türkiye pazarında rekabetçi olabilir mi sizce ? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.