İşte Nokıa'nın gizli kahramanı - Page 1

O sıralarda firmanın konumu, çok daha farklıydı. Gartner'a göre Nokia 2007'de tüm telefon satışlarının yüzde 49.4'ünü elinde bulunduruyordu. Nokia N95 ise firmanın başarılarının zirveye ulaştığı andı; cihaz birkaç ay piyasadaki en iyi telefon olarak kabul edildi. N95'i elinize almak, adeta geleceği avuçlamaktı.

İşte Nokıa'nın gizli kahramanı - Page 2

Donanımsal özelliklerin yaşlanması çabuk yaşansa da Nokia, N95 ile kağıt üzerinde rakiplerini fazlasıyla zorlamıştı. 16 milyon renk gösterebilen 2.6 inç'lik LCD ekrana sahip telefon 320x240 piksel çözünürlüğe sahipti.

İşte Nokıa'nın gizli kahramanı - Page 3

5 megapiksel kamerası ise Carl Zeiss optikleriyle, otomatik odaklanma işleviyle, iyi bir flaşla geliyordu. ISO değerini, beyaz dengesini, kontrastı ve fazlasını değiştirmeniz mümkündü. N95 ile 640x480 çözünürlüğünde, saniyede 30 karelik videolar kaydedebiliyordunuz.

İşte Nokıa'nın gizli kahramanı - Page 4

Nokia N95, dahili GPS ve kendi harita yazılımıyla gelen ilk telefonlardan bir tanesiydi. Telefonun ekranını yukarıya doğru kaydırdığınızda numara çevirme ekranı görünüyordu. Aşağı kaydırdığınızda ise film izlemek veya müzik dinlemek için özel denetimleri görüyordunuz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.