Mobil

İşte Samsung'un akıllı saati 'Galaxy Gear' (Özellikler ve Her Şey)

Samsung, geleceğin teknolojisini yeni akıllı saati ile tanıttı!

İşte Samsung'un akıllı saati 'Galaxy Gear' (Özellikler ve Her Şey)

IFA 2013 öncesi dün mobil dünyanın kalbi Almanya Berlin'de atma başlamıştı. Sony'nin tanıtmından hemen sonra TSİ ile 20.00'da Samsung yeni mobil cihazlarını tanıttı. Unpacked 2013 Bölüm 2 etkinliği dün birbirinden güzel Samsung cihazlarına tanıklık etti. Yeni akıllı saat Galaxy Gear'ın da aralarında olduğu Galaxy Note 3 ve Galaxy Note 10.1 2014 Model tablet tanıtılan diğer Samsung ürünleri arasındaydı.
 

Kol saatleri, akıllı olsun ya da olmasın basitçe herkes için değildir. -- dünyada çok fazla sayıda akıllı telefon kullanıcısı var, bu giderek artacak ve akıllı saate sahip olma isteği artacak. Bunun gibi bir aletin marketinin kısıtlı olmasına rağmen, Samsung eğlence dünyasına bunu kazandırmanın vaktinin geldiğine karar verdi. Galaxy Gear, bizim bildiğimiz kadarıyla bir kaç hafta önce duyurulmuştu.
 
 
DipNot: Seçkin Galaxy modelleriyle son derece uyumlu bir şekilde çalışacağı müjdesini de verelim.

Şimdi ne kadar üst düzeyde hiç sır vermeden , nasıl akıllı telefonların amiral gemisi olduğunu görüyoruz. Fakat diğer yandan belirtmek gerekirse, ayrıca artık cihaz resmen duyuruldu.-- haftalar içinde 100'den fazla ülkede lansmanının yapılması bekleniyor. -- peki performansı nasıl dersek? 
 
 
 
Galaxy Gear'ın en can alıcı özelliği, şimdi okuyacağınız üzere, 320 x 320 pixel, 1.63 inç AMOLED dokunmatik ekranıdır. 1 adet hoparlörü, bir çift mikrofonu ki bunlar kayıt ve videoları oynatmak ve harici konuşma ile iletişim kurmak için arama yapmak ,ki bu yerel telefon uygulamasına bağlı olan Galaxy cihazınız ile çalışır, bulunmaktadır.


Galaxy Gear, 800 MHz işlemci, 315 mAh batarya (ilerleyen günlerde değişim yapılabilir) ve BSI sensör, ve otomatik fokus lens kordona baplı durumda 1,9 megapiksel çekim gücüne sahip.
 

Ayrıca 10 saniyeli videolarınızı 720p, 640 x 640 ve ya VGA çözünürlüğünde sesli bir çekim yapabileceksiniz. Kamera, hareket halinde çekime uygun olmasına rağmen, fotoğraf kalitesi değil de bir ayrıcalık olarak düşünülmüş, bunu da kurulum öncesindeki uygulamalardan Memographer ile bağlayabilirsiniz.

 
Bu uygulama, ve daha fazlası kullanıcıya açık olacak, ve bu sayede Gear'in önemini artıracak ve ürünü tamamlayacak.
 

Gear, uygulamaları organize etmek dışında, yüzleri izleme ve diğer sayfalara değişimli olarak geçebilmeyi sağlar. Kısıtlı görüntüleme çözünürlüğüne ile birlikte, sadece nereye dokunursanız, sadece orayı görebilirsiniz. renkli seçenekleri ile, gideceğiniz yere kıyafetinize uygun şekilde seçebilirsiniz.
 
  
Ayrıca ekran renklerini, tek bir parmak hareketiyle değiştirebilirsiniz. Sağ tarafta bulunan buton sayesinde, tek seferde, ana menünüze dönebilir. çift tıkladığında, S Voice'a ve 3 kez tıkladığınızda "safety asistance" özelliğini aktif hale getirip, bulunduğunuz yerin adresini kayıtlı kişilere yollayabilir, acil bir durum için mesaj gönderebilirsiniz. 
 

Şu ana kadar yeterince, akıllı saat olmadığından, performans karşılaştırması yapılamıyor. Galaxy Gear oldukça tembel hissettiriyor, tabi ki Evernote ya da Path uygulamalarından birini kurmadıysanız ya da anasayfanızı kamera olarak aktif etmediyseniz. Yüzleri izleyin, ki bu uygulamayı Gear'ın uygulama marketinden yükleyebilirsiniz, iyi performans elde edin, bunu müzik bölümü ile de yapabilir, müzik uygulamanızı uzaktan  kumanda gibi kontrol edebilirsiniz.
 
 
Galaxy Gear, jenerasyonun , kullanılabirlilik açısından ilk cihazı. Bu cihaza, sadece 10 adet üçüncü parti uygulama yükleyebilirsiniz. Arayüz, biraz hantal ve kaba durmasının yanında, S voice özelliği, herhangi bir akıllı telefonun ya da tabletin yaptığı gibi istekleri karşılayabilir Buna da sadece iki kere home tuşuna basarak aktif edebilirsiniz. 
 

Cihazın fiziksel özellikleri göz önüne alındığında , daha önceki raporlarda belirtilen tavsiyelerle, daha bir narin olduğu görülebilir. Fakat hala, tatmin eden bir ürün. Bazı renkler, bunlar Rose Gold ve Mocha Gray, kadın kullanıcılar için dizayn edildi ama çoğu geleneksel saat tasarımlarından farklı ve önemli olduğundan  biraz külfetli olabilir ve o naif bileklerde kaba durabilir. Ayrıca diğer renkler de farklı tarzlardaki kişiler için düşünülmüş olup, herkes kendine uyan rengi bulabilmesi amaçlanmıştır.
 
1378383511_samsunggalaxygearsmartwatchsg5.jpg
 
Samsung bu cihazda daha naif bir şey yerine, daha çok endüstriyel bir tasarımı tercih etmiştir. Tasarımların çoğu, ya kendini kötü hissettirecek tarzda ya da çok sportif tarzda olması dikkatleri çekiyor. saatle daha çok haşır neşir olan kişiler için, bu tasarımlar kötü görünse de, saatin arkasındaji 5 küçük metal ile saati plastik şarj kutusunda şarj edebileceksiniz. 
 
1378383532_samsunggalaxygearsmartwatchsg16.jpg
 
Tüm bu özelliklerin yanında, kısa bir süre içerisinde yapılıp, jenerasyonunun içerisinde öncülüğü oynaması bizi yeterince aydınlatmıyor. Prototipi kullanışsız ve görevleri tam yerine getirmede problemlerin olması, S voice için tam tamına bir hads-free olmaması ve bataryanın 1 günlük olması sadece en iyisi. Bunlara rağmen, Galaxy Gear sadece Note 3 ve yeni Note 10.1 ile uyumlu olup, Android 4.3 güncellemesi ile kullanılabilecek. 25 Eylül tarihinde satışa sunulacak olan Gear'ın 299$ olması bekleniyor. Türkiyeye geliş tarihinin ise Ekim'in ortalarını bulması bekleniyor.  
Yorumlar
Misafir
bu parayı haketmiyor sony nin smart watch ları çok daha iyi
Cevapla
Misafir
evet cay da demlemiyormus, ben de buzz gibi sogudum resmen..
Cevapla
Misafir
güzel haber. Emeğe saygı. ancak bazı devrik cümleler sanki yabancı sitelerden kötü bir çeviri olarak alıntılanmış gibi. Ürüne gelince, çok pahalı. Sektörün biraz daha olgunlaşması lazım
Cevapla
Misafir
Ben şimdi evime geldiğimde Samsung TV mi bu saat ile kontrol edemeyecekmiyim.. buz gibi soğudum.
Cevapla
Misafir
yuh 300 dolar verilmez
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.