Mobil

İşte Samsung'un ilk cep telefonu

Samsung'un bu cep telefonunu hatırlayan var mı?

İşte Samsung'un ilk cep telefonu

Samsung şuanda akıllı telefon kralı olabilir ancak yıllar önce bu alanda bu kadar da başarılı bir firma değildi. Koreli teknoloji devi giriş seviyesi bütçe dostu cihazlardan sonra onlarca yüksek özellikli amiral gemileri tanıttı ve bu akıllı telefonlardan kamyonlar dolusu para kazandı. Samsung dünya çapında en çok akıllı telefon satan şirketler arasında yer alıyor ve düşük, orta ve yüksek özellikte yüzlerce modeli bulunuyor.

Peki Samsung’un bu noktaya nasıl geldiğini ve ilk telefonunu hiç merak ettiniz mi? Samsung SC-1000 şirketin ilk cep telefonu oldu ve bu telefon ilk olarak 1985 yılında tanıtıldı. Samsung SC-1000 tam bir başarı sayılmazdı ve Samsung 2 yıl araştırma ve geliştirmeye yatırım yaptıktan sonra Samsung SH-100 kod adlı modelini çıkardı.

 1416840044_samsung-sh-100.jpg

Samsung'un ilk gerçek cep telefonu, sayılan bu model Güney Kore'de üretilen ilk el cep telefonu değildi. Cihaz, 1988 yılında düzenlenen Yaz Olimpiyatları zamanı içinde Samsung'un anavatanında satışa çıktı. 

Sonraki sayfalarda Samsung’un ilk cep telefonuna ait görselleri inceleyebilirsiniz.


1416840061_samsung-1.jpg.jpg
1416840068_samsung-2.jpg-1.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.