Mobil

İşte şeffaf ekranlı akıllı telefon!

Ekranın iki tarafı da kullanılabilen transparan ekranlı akıllı telefon üretildi.

İşte şeffaf ekranlı akıllı telefon!

Fujitsu tarafından geliştirilen transparan ekranlı bir akıllı telefon prototipi Japonya'da düzenlenen Wireless Japan 2012 fuarında kullanıcıların beğenisine sunuldu.

1338528553_transparent-touchscreen2.jpg

Telefon OLED teknolojisini kullanıyor ve 2.4 inç boyutundaki ekran transparan, yani ekrana baktığınız zaman diğer tarafı görebiliyorsunuz. Telefon ayrıca 320 x 240 piksel çözünürlük sunuyor. Cihazın ekranının transparan olmasının yanı sıra bir diğer özelliği ise her iki yüzünde de aynı anda farklı işlemler gerçekleştirmenin mümkün olması.

Bu telefon, Japon operatör firma NTT DoCoMo ve Fujitsu ortaklığının bir ürünü olarak geliştirildi. Cihaz kısa bir süre içinde transparan ekrana sahip akıllı telefon modellerinin piyasada yoğunlaşacağınında bir habercisi gibi görünüyor.

Bundan yaklaşık üç yıl önce de Sony Ericsson Xperia Pureness adlı benzer özelliklere sahip bir telefon modelinin tanıtımını yapmıştı ancak cihazın çıkışı başarısızlıkla sonuçlanmıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.