İşte size tam bir fiyat performans odaklı katlanabilir akıllı telefon!

Katlanabilir akıllı telefon pazarı günden güne büyümeye devam ederken, bu sektöre farklı cihazlarıyla katılmak isteyen birçok marka bulunuyor.

İşte size tam bir fiyat performans odaklı katlanabilir akıllı telefon!

Uzunca bir süredir Tecno'nun katlanabilir bir flip telefon üzerinde emek verdiği dedikoduları dikkat çekiyor. Bu modelin ilk başlarda Phantom V Yoga adıyla çıkacağına yönelik beklentiler vardı, fakat Bluetooth SIG tarafından sızan bir belge, resmi adının Phantom V Flip olacağını gösterdi.

Birkaç hafta öncesinde, Phantom V Yoga modelinin gerçek hayatta nasıl göründüğünü sergileyen bir duyum hesabı tarafından paylaşılan bir fotoğrafı gözler önüne sermiştik. Bu görüntüden yola çıkarak, cihazın yatay bir tasarıma sahip kıvrımlı bir ekranla geldiğini söyleyebiliriz. Bu katlanabilir telefonun orta segmentte bir flip telefon olduğu ve muhtemelen piyasadaki diğer katlanabilir flip telefonlarla rekabet edeceği belirtiliyor. Gelecek olan Samsung Galaxy Z Flip 5 modeli bu rakipler arasında yer alıyor.

İşte size tam bir fiyat performans odaklı katlanabilir akıllı telefon!

Bluetooth SIG belgesine bakıldığında, yeni Tecno katlanabilir telefonun adının Phantom V Flip 5G olacağı anlaşılıyor. Bluetooth SIG belgesi, cihazın AD11 model numarasını taşıdığını gösteriyor. İnternet üzerindeki listeleme, Phantom V Flip'in Bluetooth 5.3'ü desteklediğini ve piyasaya çıkışının çok da uzak olmadığını işaret ediyor. Bu da katlanabilir telefonun bu yılın ikinci yarısında kullanıcılarla buluşabileceği anlamına geliyor.

Daha önceki raporumuzdan da hatırlayacağınız üzere, Tecno Phantom V Flip 5G'nin FHD+ çözünürlüklü bir ekranla gelmesi bekleniyor. Ayrıca, 8GB RAM (8GB sanal RAM genişletme desteğiyle birlikte) ve 256GB dahili depolamayla birlikte MediaTek Dimensity 8050 yonga seti kullanılmış olabilir. Diğer duyumlar, cihazın 4.000mAh batarya kapasitesi ve 66W hızlı şarj desteği sunacağını, kutudan Android 13 tabanlı HiOS 13 işletim sistemiyle birlikte çıkacağını, 32 megapiksel selfie kamerası ve arka tarafta 64 megapiksel çift kamera kurulumu gibi özelliklere sahip olacağını belirtiyor.