İşte Sony'nin yeni Xperia'ları - Page 1

Sony, zamanlarının büyük kısmını yeni amiral gemisinin tasarımını yenilemeye, kamera performansını geliştirmeye ve pil ömrünü uzatmaya harcadıklarını söylüyor. Yeni "spontaneous capture" işlevi, hızla odaklanmanıza izin verirken Sony'nin kameralarından ödünç alınan yeni melez otomatik odaklanma, hareket halindeki bir özneyi seçmenize izin veriyor. Böylece hareketler tahmin ediliyor ve bulanıklık efekti ortadan kaldırılıyor. Yeni işlevin ne kadar iyi çalıştığını cihazı deneme fırsatı bulduğumuzda göreceğiz.

İşte Sony'nin yeni Xperia'ları - Page 2

5 inç'lik 1080p ekrana sahip Xperia X Performance'ın Qualcomm'un en hızlı işlemcisi Snapdragon 820'yle geldiğini, 3GB RAM, 32GB depolama alanı ve microSD slotuna sahip olduğunu biliyoruz. Bununla birlikte diğer telefonların teknik detayları ise henüz tam olarak bilinmiyor. Sony, tanıtımında ekran boyutu, çözünürlük, ağırlık gibi çoğu detaydan bahsetmedi.

İşte Sony'nin yeni Xperia'ları - Page 3

Yeni telefonların pil kapasitesi açıklanmasa da Sony'ye göre cihazlar, iki gün ayakta kalabiliyor. "Bu yaz" piyasaya sürülecek olan Xperia X ve Xperia XA'nın beyaz, "Graphite Black", "Lime Gold" ve "Rose Gold" olmak üzere dört renk seçeneği bulunacak.

İşte Sony'nin yeni Xperia'ları - Page 4

Sony, bugünkü etkinliğinde garip görümlü başka cihazlar da tanıttı. Bunlardan Xperia Ear, sesli komutlarla takviminizi kontrol etmenize, haberlere veya hava durumuna göz atmanıza olanak tanıyor. Xperia Ear, yol tarifi, web'de arama gibi diğer akıllı asistan özelliklerine de sahip. Cihaz yalnızca Xperia'larla değil, diğer Android'li telefonlarla da çalışabiliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.