Mobil

İşte tüm zamanların en kötü Android telefonları

Reddit forumu kullanıcıları en kötü Android telefonları açıkladı.


Günümüz üst seviye Android telefonlara baktığımızda cihazların teknik özellik noktasında önemli bir yere geldiğini görüyoruz. Gelişim sadece donanım tarafından yaşanmıyor. Tasarım ve yazılım da artık kullanıcıların akıllı telefon satın alırken önem verdiği hususların başında geliyor. 

Android ekosistemine dahil olan sayısız telefon var. Bu telefonların bazıları dönemine damga vurarak akılda kalmayı başarıyor. Örneğin; HTC Desire HD, Galaxy S II… Bu örnekleri artırabiliriz. Kimi telefonlar ise olumsuz imajlara sahiptir. Bazı isimler saymayalım zira popüler forum sitesi Reddit, kullanıcıların belirlediği “Tüm zamanların en kötü Android telefonları” listesini yayınladı.

Şimdi dilerseniz alt bölümden ve sonraki sayfalardan bu listeye göz atalım.

Not 1: Bu liste, telefonları kullanan forum üyeleri tarafından oluşturulmuştur.

Not 2: Ayrıca haber saati ve başlığı tekrar güncellendi. Bir önceki haber masaüstü ve mobil sürümlerde farklı görünüyordu. 

ZTE Blade

Çin menşeli akıllı telefon üretici ZTE mobil dünyasının etkili oyuncularından biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor, fakat şirketin öyle bir telefonu var ki; sahip olduğu pil süresiyle kullanıcıları çileden çıkarmışa benziyor. Kimi kullanıcılara göre 2 saati bulan pil süresiyle ZTE Blade tüm zamanların en kötü Android telefonları arasında yer alıyor. 

1419975013_1.jpg

Motorola Droid

Motorola Droid ile ABD’de de önemli bir satış başarısı yakalasa da, kullanıcılar telefondaki sürekli yeniden başlatma hatasından bıkmıştı. Telefonun dakikalar süren açılışı ve uygulamalarda yaşanan çökmeler Motorola Droid’i bu listeye dahil etmiş anlaşılan.

1420013543_motorola-droid.jpg

LG G2x

Alttaki fotoğrafta da göründüğü üzere LG G2x arka kısmında bulunan metal şeritle oldukça hoş görünüyor. Gelin görün ki yazılım tarafından aynı şeyleri söylemek mümkün değil. XDA Geliştiricileri telefonun çalışma noktasında sürekli hata verdiğini bildirmiş ve bu sebeple LG G2x ROM hazırlaması en güç telefonlardan biri olmuştu. Bu kötü imajı LG G2x’i en kötü Android telefonların arasına soktu. 

1420013593_lgtmog2xpic.jpg

Sony Xperia U

Reddit kullanıcılarına göre Xperia U’da kullanıcıya göre değişebilen kapaklar fazlasıyla çirkin görünüyor. Üstelik Sony, Xperia U’yu erken unuttu ve telefon için güncelleme desteğini sınırlı tuttu. 

1420013693_eri-xperia-u-st25a-blk-pnk1.jpg

Ve son olarak HTC Wildfire

Tüm zamanların en kötü Android telefonları listesinin son üyesi HTC Wildfire oldu. Sadece 512MB RAM’e sahip olan telefonda kullanılabilir belleğin 150MB seviyesinde seyretmesi birçok kullanıcının canını sıkmışa benziyor. Neyse ki HTC aynı dönemde Evo 4G LTE modelini duyurarak dönemin en iyi Android telefonlarından birinin altına imza attı.

Peki sizce bu listeye hangi telefonları eklemek istersiniz?

1420013750_28e5bc4560f9645c.jpg

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.