Mobil

İşte Türkiye’de satılan en ucuz akıllı telefon! Hayır Xiaomi değil!

Üşenmedik bu yıl içerisinde çıkıp en düşük etikete sahip akıllı telefonu sizler için araştırdık. Şimdiden söyleyelim, bu telefon Xiaomi değil!


Malum hali hazırda ülkemizdeki telefon fiyatları önemli ölçüde yükseldi. 2 – 3 ay öncesinde 2500 TL seviyesine satılan modeller şimdilerde 3500 TL’den satılmaya başladı. Genel olarak bakıldığında hemen hemen tüm modellerin fiyatının yükseldiğini görüyoruz.

Peki bu skalada ucuza telefon almak mümkün mü? Eğer bazı özelliklerden feragat ederseniz tabi ki mümkün.

Teknolojioku olarak üşenmedik ve Türkiye’de satılan en ucuz akıllı telefonu araştırdık. Elbette bu araştırmayı yaparken de telefonun ülkemizde 2020 yılı içerisinde satışa sunulmuş olmasını temel kriter olarak belirledik. Yoksa 3 – 5 sene önce çıkan bir telefonu şimdilerde 600 – 700 TL’ye satın almanız pekala mümkün.

İşte ülkemizdeki en ucuz telefon!

Şimdi en ucuz denildiğinde aklınıza direkt olarak Xiaomi markası gelmiş olabilir. Malum Xiaomi telefonlarını normal fiyatların altına satan bir şirket olarak ün yaptı. Lakin geldiğimiz noktada Xiaomi modellerinin fiyatı artık Samsung modeller ile yarışıyor.

Lakin konumuz bu değil. Genele baktığımızda 2020 içerisinde satışa çıkıp da 1100 TL civarında fiyata satılan sadece tek bir model bulabildik. O da Tecno Spark 4 Lite. Üstelik Tecno Türkiye garantili. Yani ithalatçı tarafından satılmıyor.

Elbette sizin de tahmin edebileceğiniz üzere bu telefon vasat özelliklere sahip. Helio A22 yonga seti, 2GB RAM ve 32GB dahili depolamaya sahip. 4000 mAh’lık bir pili, 720 x 1600 piksel çözünürlüğünde 6.52 inçlik damla çentikli bir ekranı ve 8MP’lik arka ve ön kamerası var.

Ülkemizde 2020 içerisinde satılmaya başlayan bu model hali hazırda 1100 TL gibi ortalama bir fiyatla rakiplerine meydan okuyor. Daha ucuzunu bulabilirseniz bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Adsız
Benim telefonum resmi 7 a 850 900 TL civarında satılıyor bu telefonla hemen hemen aynı özelliklere sahip
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.