Mobil

İşte yeni iPod Touch'lar!

Yeni iPodh Touch hakkında herşey haberimizde!


Apple'ın merakla beklenen etkinliğinde sadece iPhone 5 tanıtılmadı. Lansmanda Apple, beşinci jenerasyon iPod touch'larını da sergiledi.  Tanıtılan yeni iPod touch'lar öncekilerden çok daha ince ve hafif olarak tasarlanmış. Cihaz, 88 gram ağırlığında ve 6.1mm kalınlığında kullanıcısı ile buluşacak.

iPod touch'ta iPhone 4S'te de kullanılan çift çekirdekli A5 işlemci bulunuyor ve inç retina ekran ile birlikte gelecek. Bu retina ekranda kullanıcılar widescreen modda video da izleyebilecek ve bu daha iyi bir oyun deneyimi olacak.

1347489652_ipodtouchfamily4pbpfnowplayingprint1347478378.jpg

iPod touch ni işlemcisi sayesinde eski versiyonlarına göre 7 kat daha hızlı olacak. Etkinlikte iPod touch'ın grafik ve işlemci gücün göstermek için Clumsy Ninja adlı bir interaktif oyun oynandı.

iOS 6 ile birlikte geliştirilen Siri, iPod touch'a da da yer alacak. Ayrıca Bluetooth 4.0 desteği ile gelecek olan iPod touch 150 Mbps'ye kadar kablosuz hıza sahip olacak.

Ayrıca iPod touch'ta iPod touch loop adında yeni bir buton eklenmiş. Buradaki butonu açarak iPod touch'ınıza bir bileklik takabileceksiniz. iPod Touch, alüminyum, siyah, mavi, sarı ve kırmızı renk olmak üzere 5 farklı renk seçeneği ile birlikte geliyor.

1347489770_ipod-touch-promo1347477382.png

Kamera özellikleri de iPhone ile aynı olan iPod touch, 1080p kalitesinde HD video çekebiliyor ve yüz tanıma özelliğine sahip. Cihazın ön kamerası ise 720p ve arka kamera gibi yüz tanıma özelliğine bulunuyor.

Yeni iPod touch'ın 32GB'lık versiyonu 299 dolar, 64GB'lık versiyonu ise 399 dolar fiyat ile piyasaya sürülecek.

Yorumlar
Misafir
Bakalım bizde kaç tl olacak
Cevapla
Misafir
Hemen istiyorummm
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.