Mobil

İşte yepyeni özellikleriyle Android 13!

Android 13 yepyeni özellikler sunuyor. Duvar kağıdı efektleri, yeni medya kontrolleri gibi detaylar ekleniyor. İşte tüm özellikler.

İşte yepyeni özellikleriyle Android 13!

Google, geçen hafta Android 13 geliştirici önizlemesi 2'yi yayınladı. Şimdi ise beta sürümünün yeni özelliklerinin birer birer gün yüzüne çıktığını görüyoruz. Yeniden tasarlanmış medya kontrolleriyle başlayarak özelliklere bir göz atalım. Hızlı ayarlar ve bildirimler aslında alışık oldukları yerde sabit tutulmuş, ancak widget'lar artık daha büyük.

İşte yepyeni özellikleriyle Android 13!

android 13

Android 13, kullanıcılara yeni duvar kağıdı efektleri verecek. Geliştirici önizlemesinde Sinematik Duvar Kağıdı olarak adlandırılan bu özellik, kullanıcıların duvar kağıtlarına efekt uygulamasına olanak tanıyacak. Görsellere bakılırsa bu efektlerin nasıl olacağı hakkında bir fikrimiz var diyebiliriz.

android 13

Samsung'un OneUI'si ve Xiaomi'nin MIUI'si gibi bazı Android varyantları bu özelliğe zaten izin veriyordu. Son olarak, Ön Plan Hizmetleri görev yöneticisi, hızlı ayarlar ve bildirim panelinin altına yerleştirilecek. Böylece şu anda çalışan uygulamaları ön planda görüntüleyebileceksiniz. Cihazınızda o anda hangi uygulamaların aktif olarak çalıştığını izleyebilecek ve bunları durdurabileceksiniz.

Bir uygulama 20 saatten uzun süredir çalışıyorsa FGS sizi bilgilendirecek. Bir uygulamayı FGS görev yöneticisi aracılığıyla kapatmak, son uygulamalar menüsünden hızlıca kaydırmak yerine farklı bir alternatif sunacak. Aşağıdaki görselde hangi eylemin hangi sonuca ulaşacağını görebilirsiniz.

İşte yepyeni özellikleriyle Android 13! - Resim : 3

Yeni özellikler devrimsel neticede farklılıklar sunmayacak olsa da kullanıcı deneyimini geliştirmeye yarayacak ufak detaylar ortaya çıkacak. Bu da Android 13 deneyimini iyi yönde artıracak.

Yorumlar
Zübeyir
Kilit ekranında şarj yüzdesi görölsün şarj dayken
Cevapla
Mmmm
Zaten görünüyor eğer ekranın amoled ise ve always on display diye bir özellik varsa
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.