Mobil

İstifa etmeyecek!

Son dönemde istifa edeceği yönünde haberler gündeme gelen HTC CEO'su verdiği röportajda konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


HTC One’da yaşanan tedarik sıkıntısı telefonun satışa sunulmasını yaklaşık 40 gün kadar ertelemiş ve söz konusu gelişme de Tayvanlı üreticinin son üç yıldaki en düşük kârı elde etmesine yol açmıştı. O dönem şirket CEO’su Peter Chou’nun istifasının cebinde gezdiği ve olası bir sonraki başarısızlıkta istifa edeceği gündemin önemli konularından biri olmuştu. Telefonun nisan sonu itibariyle satışlara başlaması ve üstelik satışların beklentilerin üzerinde seyretmesi ile olumlu bir hava yakalanmasına rağmen şirketin satış başkanı Micheal Coombes ve İngiltere pazarlama müdürü James Atkins görevlerinden ayrıldı. İkilinin "Kazam" adında yeni bir telefon markası oluşturduğunu hatırlatalım.

1371802372_2013-02-19t174140z94248496lm1e92j1d3q01rtrmadp3htc-one.jpg

Wall Street Journal’a konuşan HTC CEO’su Peter Chou, istifasının söz konusu olmadığını ve şirketi bırakıp herhangi bir yere gitmeyeceğini bildirdi. Değerlendirmelerinde HTC One’ övgüler yağdıran CEO, "Telefon mobil dünyasına yeni bir heyecan getirdi ve bu rahatlıkla anlaşılmaktadır" açıklamalarında bulundu. Chou, sözlerinin devamında ise rekabetin sadece One ile sınırlı kalmayacağını, Butterfly s ve One mini ile birçok ülkede satış hacminin arttırılması için mücadele içerisine gireceklerini belirtti. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.