Mobil

iTunes ve AppStore'da yılın en iyileri

iTunes ve AppStore için yılın en iyi içerikleri açıklandı.

iTunes ve AppStore'da yılın en iyileri

Apple, her yıl "en iyiler" listesini yayınlıyor. Şirket şimdi de bu yılki versiyonunu yayınladı.

Liste iTunes üzerinden yayınlandı ve bu listeye göre, yılın iPhone uygulaması Action Movie FX, yılın iPad uygulaması ise Paper seçilmiş..

Ayrıca şirket, en iyi uygulamaların yanı sıra uygulama yayıncılarının da en iyilerini seçti. Listeye göre Ubisoft,  Rayman Jungle Run'ın yapımcılığı ile yılın yayıncısı olurken, The Room adlı bulmaca oyunu da kullanıcıların 2012′de yıl boyunca ilgisini çeken uygulamalardan oldu.

1355483867_apple-app-store-uygulamalar.jpg

Bu yılın en çok ilgi gören uygulamalarından, müzik yapmanızı sağlayan bir yazılım olan Propellerhead uygulaması ve vejetaryenler için yemek tarifleri içeren uygulama Green Kitchen en iyi uygulamalar listesine girmeyi başardı..

Letterpress uygulaması iPhone'da büyük ilgi görürken,  Mars yüzeyinde yürüyüşe çıkacağınız oyun Waking Mars da iPad'in en çok ilgi gören ikinci oyunu oldu. Apple tarafından satın alma söylentilerinin bulunduğu Snapguide adlı uygulama, keşif uygulamaları kategorisinde birinci sırada yer aldı.

En iyileri seçerken sıralamada indirilme ve satış sayılarını da göz önünde bulunduran Apple, YouTube'u iPhone'un birincisi olarak ilan etti. Ücretsiz uygulamalar kategorisinde Skype uygulaması iPad'de birinci oldu

En çok satılanlar listesinde ise Rovio iki kez birinci oldu. Rovio, Angry Birds Space ile hem iPhone'da hem de iPad'de birinci oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.