Mobil

iWatch bizi güneşten koruyacak!

Apple iWatch'ta güneş ışınlarına kalma şiddetini ve süresini ölçen bir sensör kullanabilir.

iWatch bizi güneşten koruyacak!

Apple giyilebilir teknolojilere son zamanlarda çok büyük bir ilgi duyuyor. Akıllı saatler için geliştirdiği Healthbook yazılımı için dünyanın dört bir yerinden billim adamlarıyla birlikte çalışırken Philips'ten bile bu alanda uzaman kişileri bünyesine katıyor.

iWatch'ın kişisel sağlık ile ilgili çok önemli bilgileri bizlere sunabilmesi bekleniyor. Teknoloji bu hızda giderse şeker analizi bile yapan akıllı saatleri birkaç yıla kadar bileğimizde görmek mümkün olabilir. 

1396970591_iwatch-concept-nike-fuelband.png

Amerika'nın en büyük araştırma şirketlerinden biri olan Barclays'te çalışan analist Blayne Curtis'e göre Apple iWatch'ta geçtiğimiz Şubat ayında Silicon Labs firması tarafından tanıtılan UV ışınlarının şiddetini, bu ışınlara maruz kalma sürelerini mobil ortamda ölçebilen sensörlerin kullanabileceği dile getiriyor. Ultraviolet index sensor adı verilen bu sensörlerin ortamdaki oksijen doygunluğu seviyesini de ölçebileceği belirtiliyor.

Apple yaptığı her ürün ile fark yaratmasını seven bir firma. iWatch ile de görülmemiş ve düşünülmemiş teknolojileri bizlere sunacağını düşünmekteyiz. Özellikle son dönemde popüler olan kişisel sağlık bilgilerini ölçen sensörlerinde gelişmesiyle birlikte hem Samsung hemde Apple bu alanda da büyük bir rekabet içine girecekler gibi görünüyor.

Peki siz akıllı saatlerden ne bekliyorsunuz? 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.