Mobil

JailBreak yapacaksanız bu sürüme geçmeyin!

Apple açıkları kapatıyor!


JaiBreak nedir?

En basit tabirle iOS cihazların root edilme işlemine JailBreak denir."Bundan 100 yıl kadar önce" ciddi bir uğraş ile yapabildiğimiz JailBreak artık basit bir emülgatör yardımıyla yapılabilmekte. Yani telefonunuzun garati dışı kalmasını göze alıyorsanız; basit bir aramadan sonra telefonunuzun seri numarasına göre ihtiyacıız olan dosyayı indiriyor ve telefonunuza dilediğiniz gruplardan birinin emülgatörünü kullanarak JailBreak yapabiliyorsunuz.

iOS 9.3 JailBreak Yapıldı!

Bu gruplardan en beğendiğimiz ise olayı çocuk oyuncağı noktasına getiren PanGu oluyor. Çinli hack gurubu PanGu'nun hackerlarından biri olan Luca Todesco Ocak ayında yayınladığı bir video ile iOS 9.3'ün Beta 1 versiyonunda JailBreak yapabildiğini göstermişti.

Apple dün itibariyle iOS 9.3 Beta 5 güncellemesini dağıttı. Luca Todesco'nun iOS 9.3 Beta 1 versiyonunda JailBreak için kullandığı açık ise Beta 5'te kapatıldı. Yani telefonunuza Jailbreak yapmak istiyorsanız şu anda dağıtılan iOS 9.3 Beta 1 sürümünden başka bir versiyon yüklemeyin. Zira Apple tüm yolları kapatıyor!!!

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.