Mobil

JailBreak'li iPhone, JailBreak'siz iPhone'a karşı

JailBreak ile gelen özgürlük değişik programlar ile telefonunuzun yapabildiklerini arttırıyor.

JailBreak'li iPhone, JailBreak'siz iPhone'a karşı

Sizlere iOS işletim sisteminin JailBreak yapılması ile ilgili bazı bilgiler sunmuştuk ama bazı okuyucularımız JailBreak'in gereksiz olduğu ile ilgili bazı yorumlar yaptılar. Bizde bunun üzerine sizlere JailBreak'li iPhone'lar ile yapıp diğer iPhone'lar ile yapamadığınız şeyleri anlatmaya karar verdik. Küçük programları (tweak) Cydia kurulduktan sonra yien Cydia marketten indirerek telefonumuza kuruyoruz ve telefonlarımız tabletlerimiz bambaşka bir kullanıcı deneyimi sunmaya başlıyor. İşte bizde sizlere bu programları tanıtacağız.

iOS cihaz kullanıpta JailBreak ile ilgili en ufak bir fikri olmayan okuyucularımızın aşağıdaki videoları izleyerek JailBreak ile telefonlarının nasıl özelliklere kavuşabileceği ile ilgili bir genel kanıya varabilirler diye düşünüyoruz.

İlk programımız Sectional bu program yapımcısı Ryan Petrich tarafından ücretsiz olarak bizlere sunuluyor. Programı indirmek için Cydia'ya http://rpetri.ch/repo/ yu eklemeniz gerekmektedir. Daha sonra buradaki programları indirmeye başlayabilrisiniz. Repo Cydianın olmazsa olmazıdır. Farklı Repolar ile farklı geliştiricilerin programlarına ulaşabilirsiniz.

Sectional ile iOS 7 ile birlikte gelen Control Center bildirim çubuğuna 3 kademeli bir kullanım sunulmakta. Tweak'in videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

BarrelRoll

Bu tweak ile telefonunuzu sallayarak menüyü döndüyor ve böylece bellek temizliği yapabiliyorsunuz. Oldukça güzel bir arayüzü olan bu programda Ryan Petrich tarafından ücretsiz olarak bizlere sunulmakta.

CurtainsForYou

Ryan Petrich tarafından ücretsiz olarak bizlere sunulan bir başak tweak ise telefonunuzun menülerinde ekranı soldan sağa çekerek çok güzel bir animasyon eşliğinde geçiş yapmanzı sağlıyor. Şimdilik Safari'de çalışmasada yakın bir dönemde tüm programlara destek vermeye başlayacak. Şimdilik ücretsiz olan bu uygulama tüm programlara destek vermeye başladığında ücretli olarak satılmaya başlanacağını da hatırlatalım.

PhotoTag

Bu tweak 1,45 dolara satılan değişik bir uygulama. Çektiğiniz fotoğrafları düzenleme konusunda sorun yaşıyorsanız bu program ile telefonunuzdaki fotoğrafları etiketliyerek bunlara göre gruplandırabiliyor ve aramalarınızı buna göre yapabiliyorsunuz. Not oalrak bu programın BigBoss Reposu tarafından yayınlandığının altını çizelim.

 1401107618_ucuklatan.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.