Mobil

Japan Display (JDI) çerçevesiz 2K ekranını tanıttı

Çerçeve konusuna artık takılmayın.

Japan Display (JDI) çerçevesiz 2K ekranını tanıttı

"Çerçevesiz Telefon" söylemi ilk kez LG G2 ile ortaya çıktı. Kasa/Ekran oranıyla mobil sektöre bambaşka bir deneyim sunan LG'nin bu tasarım anlayışı birçok kişi tarafından beğenilmişti. 

5.5 inç boyutundaki G3'ü piyasadaki tüm 5.5 inç akıllı telefonlarandan daha küçük yapmayı başaran LG'yi Japon teknoloji devi Sharp Aquos Srystal modeli ile geçti. Aquos Crystal yukraıdan ve yanlardan çerçevesiz tasarımı ile mobil sektöre bambaşka bir kullanıcı deneyimi sunuyordu.

1426498931_aquoscrystal1.jpg

 Bu tasarımı beğenir ya da beğenmezsini bunu bilemeyiz ama uzak doğudan gelen bilgilere göre 2015 yılının son çeyreğinde çerçevesiz tasarıma sahip telefonlarla daha fazla karşılaşacağız. 

Japan Display Inc yani (JDI) yaptığı bir açıklama ile 2560x1440 piksel yani 2K çerçevesiz "Hücre İçi Çözümü" sunan yeni ekranlarını tanıttı. 

1426499167_main.jpg

Bu ekranların 2015 kısa bir süre içinde üreticilere dağıtılacağı belirtilirken ilk ürünlerin bu yılın sonuna doğru piyasada olabileceğinin de altı çiziliyor.

Peki siz çerçevesiz ekranlarla ilgili ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.