Mobil

Japonlar ASUS Zenfone 5'i çok sevdi!

ASUS ZenFone 5 Japonya'da en popüler akıllı telefon oldu.

Japonlar ASUS Zenfone 5'i çok sevdi!

Japonya'da Apple'ın iPhone modelleri en sevilen akıllı telefonlar olmasına rağmen, pazar piyasası liderliği tamamen farklı bir üreticiye ait oldu. Yapılan bir araştırma ASUS Zenfone 5'in Japonya'da en çok beğenilen ve satılan telefon olduğunu ortaya çıkardı.

1429508882_img20150420084041.jpg

Araştırma şirketi BCN'nin raporuna göre, geçtiğimiz yılın Kasım ayında satışa sunulan Zenfone 5, operatör sözleşmesi olmadan akıllı telefon satışlarının toplamda % 43'üne hakim oldu. Ayrıca son beş ay içinde Asus ZenFone 5, Japonya'da en iyi ve en çok satan 5 akıllı telefonlar listesinde lider olarak yerini aldı. Öte yandan BCN, 2014 yılının Kasım ayında %43 olan pazar payının 2015 Mart ayı içerisinde bu oranın önemli ölçüde daralarak %25'e düştüğünü belirtiyor. Bu arada satışların mobil operatör sözleşmesi olmadan kullanıcıların serbest mağazalardan satın aldığı telefonlar olduğunu tekrar belirtelim.

Japonya'da sadece 200 dolardan kullanıcılarla buluşan Asus Zenfone 5, 5-inç HD ekran, çift çekirdekli Intel Atom Z2580 işlemci, 8 megapiksel arka kamera ve çift SIM kartı desteği ile satışa sunulmuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.