Mobil

Japonya'da kazanan Apple oldu

Samsung, Japonya'da devam eden patent davasını kaybetti.


Samsung ve Apple arasında yaşanan patent davalarından birinde daha ilk karar verildi. Geride bıraktığımız haftalarda ikili arasında yaşanan davaların en önemli ayağı olan Amerika'da San Jose mahkemesi Samsung'u Apple'a yaklaşık 1 milyar dolar tazminat ödemeye mahkum etmişti. Japonya'da yaklaşık 3 yıldır devam eden patent davasında da Tokyo Bölge Mahkemesi Yargıcı Koji Hasegawa davayı karara bağladı.

1395872732_iphone4s.jpg

Samsung'un 2011 yılında açtığı davanın içeriğinde iPhone 4, iPhone 4S ve iPad 2 modelleri mevcut. Samsung'un iddiasına göre söz konusu cihazlar veri iletişim patentini ihlal ediyor ve Samsung bu gerekçeyle ihlal edilen fikri mülkiyet haklarına karşı tazminat talep ediyor.

Mahkeme yargıcı ise yaptığı incelemelerde bu yönde bir ihlalin olmadığı kararını verdi. Bu karar sonrası Samsung cephesinden ilk açıklama geldi ve Güney Koreli üretici kararı temyize taşıyacağını açıkladı. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.