Mobil

Johny Ive neden iPhone'ların pillerinin küçük olduğunu söyledi!

Appleın baş tasarımcısı Johny Ive "şaşırttı"!

Johny Ive neden iPhone'ların pillerinin küçük olduğunu söyledi!

iPhone kullanan ve almak isteyen herkesin en büyük endişesi şarj durumudur. Şu ana kadar her iPhone kullanıcısına şarj sorunu yaratmıştı. Sosyal medyada #direniphoneşarjı hastagi ile komik durumların paylaşıldığını sürekli görmekteyiz. Hal böyleyken Aplle'ın yeni nesil iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ta istenen pil atılınını yapmasını bekliyorduk; lakin öyle olmadı.,

1425653955_iphone-6-iphone-6-plus.png

En yüksek kapasiteli iPhone olan iPhone 6 Plus bile 2 gün şarj süresi sunamazken firmanın neden böyle bir yaklaşım içinde olduğu Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş Tasarım Direktörü Jony Ive açıkladı.

1425654024_jony-ive-1.jpg

Ive, Finnancial Times'a yaptığı açıklamada şunları söylüyor;

"iPhone'ların pil kapsitesini arttırırsak bu noktada incelikten taviz vermemiz gerekiyor ve inceliği alınan bir iPhone'u kimseye satamazsınız"

Peki gerçektende durum sizin için böyle mi bunu merak ediyoruz. 6,9 mm kalınlığa sahip olan iPhone 6, 7,9 mm kalınlığa sahip olsaydı sizin tarafınızdan tercih edilmez miydi?

Bizim için cevap çok açık, peki ya sizin için?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.