Mobil

Kablosuz kulaklıklar ile ilgili en çok merak edilen 10 soru

Son dönemde hayli popüler olan kablosuz kulaklıkları mercek altına alıyoruz. İşte 10 soruda kablosuz kulaklıklar.

Kablosuz kulaklıklar ile ilgili en çok merak edilen 10 soru

Apple iPhone 7 ile birlikte AirPods’u tanıttığında kimse kablosuz kulaklıkların bu kadar popüler olacağını düşünmemişti. Sadece birkaç yıl içerisinde kablosuz kulaklıkları bir şekilde kablolu kulaklıkların yerini almayı başardı.

Artık Apple haricinde pek çok üretici kendi kablosuz kulaklığını üretiyor. Bugün kullandığınız telefonun markası ile aynı logoyu taşıyan bir kablosuz kulaklık bulmanız pek de zor sayılmaz.

Elbette kullandığınız telefonla, kablosuz kulaklığınızın aynı marka olması gerekmiyor. Keza günümüzde kablosuz kulaklıkların birçoğu bluetooth desteği olan tüm telefonlarla uyumlu bir şekilde çalışıyor.

Önemli olan şeyse tarzınıza uygun doğru kulaklığı seçebilmeniz? Bu videomuzda Marmara Forum’da yer alan MediaMarkt mağazasına gittik ve sizler için kablosuz kulaklık modellerini masaya yatırdık. Kablosuz kulaklıklarla ilgili olarak kullanıcıların kafasına takılan sorulara cevap vermeye çalıştık.

Elbette yine de yeni bir kulaklık almadan önce mağazaya giderek canlı bir şekilde görmenizi tavsiye ederiz. Özellikle de kulak üstü bir kulaklık alacaksanız, MediaMarkt’ta yer alan stantta bu kulaklıkların ne derece rahat olduğuna deneyimleyerek bakabilirsiniz.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Aldığınız kablosuz kulaklığın tüm fonksiyonlarından kusursuz bir şekilde yararlanmak istiyorsanız, telefonunuzda yer alan işletim sistemiyle ne derece uyumlu çalıştığını kontrol etmeyi unutmayın. Zira zaman zaman işletim sisteminden sıkıntılı durumlarla karşılaşılabiliyor.

Kulaklıkta herhangi bir sorun olmasa da kullanım odaklı bazı problemler yaşanabiliyor. Bu durumun sorumlusu da genelde mobil işletim sistemi oluyor.

Dilerseniz videomuza ve videomuzda yer verdiğimiz sorulara aşağıdan göz atabilirsiniz.

Kablosuz kulaklıklarla  ilgili sorularınızı bu videonun altında bizlerle paylaşabilirsiniz. Büyüyen Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

- TWS nedir?
- Kablosuz kulaklıklar nasıl şarj edilir?
-Kablosuz kulaklıkların pil ömrü ne kadardır?
- Kablosuz kulaklıklar kabloyla da kullanılabilir mi?
- ANC nedir?
- Şeffaf mod nedir?
- Kullanımınıza göre kablosuz kulaklık tasarımları
- Hangi işletim sistemine hangi kulaklık?
- Kablosuz kulaklıklar PC için de kullanılabilir mi?

Yorumlar
Akif Bro
Kablosuz kulaklık=radyasyon(üstelik beyne çok yakın olduğundan ilk onu etkiliyor)
Cevapla
Ali
Kablosuz kulaklıkların kabloluya göre belirgin düzeyde zararı olduğu gerçeğini göz ardında etmemek gerekir.
Cevapla
Mustafa
Bilimsel kanıtlanmış bir veri yok
Mustafs
Kanıtlanmış bilimsel veri yok
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.