Mobil

Kapınızı telefonunuz ile kilitleyin!

Bu uygulama ile anahtara gerek kalmadan kapınızı telefonunuz ile kilitleyip geri açabilirsiniz.

Kapınızı telefonunuz ile kilitleyin!

Günümüzde teknolojide dahil olmak üzere bir çok alanda değişim ve gelişme yaşandı. Çoğu şey bir 5 yıl öncekiyle bile aynı değil daha yeni ve daha gelişmiş. Her şey değişti ama belki de yüz yıllardır fazla değişmeyen bir şey var, kapı kilitleri onlar hala aynı. Ancak bu uygulama ile kapı kilitleriniz değişecek.

1337847442_unikey.jpg

UniKey isimli uygulama ve bu uygulamaya eşlik eden bir kilit sistemiyle kapı kilitleri farklı şekilde açılacak. UniKey sisteminde yer alan uygulama ile kullanıcının iPhone'undan, Android veya BlackBerry cihazından Bluetooth dalgalarını kilide iletiyor. Kapı kilidini açmak için kullanıcının kapı kilidine dokunması yetiyor. Günümüzde araçlarda kullanılan anahtarsız giriş sistemine çok benzeyen bu sistem ile evden ayrılırken yapmanız gereken şey ise yine aynı kapıyı açar gibi kilide dokunmak.

1337847459_3-major-phones1.jpg

Bazı güvenlik açıkları ile kullanıcılar endişe edip güvenmeyebilirler. Fakat firma tüm bunlara akıllı çözümler bulmuş. Mesela siz evde yokken misafirinizin eve girmesini isterseniz gerekli olan şifreyi misafirinizin telefonuna mesaj olarak yollamanız yeterli oluyor. Gönderdiğiniz şifrenin kaç kullanımlık olduğuna da siz karar veriyorsunuz.  İstediğiniz kadar kullanım seçeneği bulunan şifreyi dilediğiniz an devre dışı bırakma imkanınızda bulunuyor. Diğer bir güvenlik unsuru ise, evinize gelen yardımcılarınıza verdiğiniz şifrenin sadece belirli saatler aralığında giriş yapma yetkisine sahip olması. Diyelim ki evinize temizliğe yardımcı alıyorsunuz. Yardımcınız sadece sizin ayarladığınız saatte sizin evinize girebilecek.

Eğer telefonunuzu kaybetme söz konusu olursa diye firma buna da çözüm sunmuş. Böyle bir durum olursa sistem kendisini sıfırlıyor ve yeni telefonunuzla hemen eşleşebiliyor. Şarjınız bittiği takdirde ise sistemde günümüzde kullanılan kilitlerden de mevcut. Anahtar taşımaya devam da etseniz sistem başarılı görünüyor. Bu sistemin fiyatı ise 149 ile 199 dolar arasında olacağı söyleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.