Mobil

Karşınızda beş kameralı ilk Samsung modeli: Galaxy A72

Gelecek sene tanıtılacak olan Galaxy A72 modeli hakkında önemli bir iddia ortaya atıldı. Buna göre telefon arkasında beşli kamera kurulumuyla gelecek!

Karşınızda beş kameralı ilk Samsung modeli: Galaxy A72

Akıllı telefon pazarının en önemli üyelerinden birisi olan Samsung, özellikle orta seviyede sunmuş olduğu modelleri sayesinde liderliğe oynamaya devam ediyor. Orta seviyenin yıldızı olarak ise Galaxy A Serisini net bir şekilde gösterebiliriz. Zira bu telefonlar hem ülkemizde hem de Avrupa'da fazlasıyla talep görüyor. Ailenin en önemli üyelerinden biri olarak görülen telefon ise Galaxy A71 diyebiliriz. Gelen iddialara bakılırsa bu cihaza bir abi geliyor. Buna göre Güney Kore merkezli teknoloji devi, Galaxy A72 modeli üzerinde çalışmalar yürütüyor.

Karşınızda beş kameralı ilk Samsung modeli: Galaxy A72 - Resim : 1

Karşınızda beş kameralı ilk Samsung modeli: Galaxy A72

Galaxy A72 ismi ile şu ana kadar herhangi bir telefon tanıtmayan Samsung, bu açıdan bir ilki gerçekleştirecek. Söz konusu model ile beraber Samsung cephesinde beklenen başka bir ilk ise arka tarafa konumlandırılacak olan beşli kamera kurulumu. Bu teknoloji dünyası açısından olmasa bile şirket için bir ilk. Zira Güney Kore menşeli üretici şu ana kadar sırtında beş kamera olan bir telefon tanıtmadı.

Bu beşli kameranın detayları hakkında bile bazı söylentiler söz konusu. Ortaya çıkanlara göre telefonun ana kamerası 64MP çözünürlüğünde olacak. Bu ana kameraya 12MP'lik ultra geniş açılı kamera, 8MP telefoto lens, 5MP makro ve 5MP derinlik sensörü eşlik edecek. 2021 yılının ilk çeyreğinde görücüye çıkması beklenen cihazın diğer donanımsal özellikleri hakkında ise henüz bir bilgi yok. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.