Karşınızda Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6

Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6 hakkında şimdiye kadarki en net görüntümüz ortaya çıktı.

Karşınızda Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6

Samsung’un Galaxy Unpacked etkinliği yaklaştıkça, Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6 hakkında daha fazla detay ortaya çıkıyor. Etkinliğin Paris’te 10 Temmuz’da yapılması bekleniyor ve son sızıntılar @OnLeaks tarafından paylaşıldı. Bu sızıntı, yakında çıkacak katlanabilir cihazların ilk resmi görüntüsü olabilir.

Görüntü, büyük olasılıkla Rusya’ya ait resmi bir pazarlama materyali olup, daha önce duyduğumuz birçok söylentiyi doğruluyor. Galaxy Z Fold 6, daha keskin kenarlarla ve daha geniş bir kapak ekranıyla daha köşeli görünüyor. Yan kısımlarının da daha ince olduğu gözlemleniyor, ancak bunu önceki nesille yan yana görmeden kesin olarak bilmek zor. Arka kısmında, 200 megapiksel ana sensör, 10 MP telefoto ve 12 MP ultra geniş kamera içeren üçlü bir kamera dizisi bulunması bekleniyor.

Görüntüde görülen renk seçeneği gümüş veya gri olabilir – bu, daha önce söylentileri çıkan “Gümüş Gölge” rengi olabilir. Fold 6’nın beş farklı renk seçeneği ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Galaxy Z Flip 6’ya gelince, son sızıntı daha önce gördüğümüz birçok gayri resmi render ile örtüşüyor. Daha keskin kenarlarla daha köşeli bir cihaz görüyoruz. Kapak ekranının daha geniş olması bekleniyor, ancak bu konuda çelişkili bilgiler var, bu nedenle Flip 5’in 3.4 inçlik ekranından değişmeyebilir. Flip 6’nın bu yıl biraz daha kalın olması bekleniyor, bu da daha büyük bir bataryayı barındırmak için olabilir ve önceki nesillerdeki büyük şikayetlerden birini çözecektir.

Görüntüde, Flip 6’nın 50 MP ana sensörle güncellenecek çift kamera sensörleri görülüyor. Ultra geniş kamera özellikleri henüz sızdırılmadı ve Flip 6’da telefoto kamera bulunmayacak. Renk seçeneklerine gelince, görüntüde mavi yanlara sahip olan Flip 6 görülüyor, bu da sızıntıcı Ross Young tarafından açıklanan Açık Mavi renk seçeneğiyle örtüşüyor. Young ayrıca Flip 6’nın yedi renk seçeneği ile geleceğini belirtti.

Şu an itibarıyla Samsung Galaxy Unpacked’a sadece haftalar kaldı, bu nedenle Fold 6 ve Flip 6’nın tam tanıtımını ve Z Fold 6 Ultra gibi söylentilere konu olan modellerin detaylarını görmek için çok beklemeyeceksiniz.