Mobil

Karşınızda HTC M8!

HTC'nin yeni nesil amiral gemisi net bir şekilde ortaya çıktı.

Karşınızda HTC M8!

Haftalardır hakkında iddialar yazılıp çizilen ve kısa süre önce arka tasarımı ortaya çıkan HTC'nin yeni nesil akıllı telefonu M8 diğer bir ifadeyle One 2'nin bu defa ön cepheden çekilmiş daha net görselleri ortaya çıktı. Söz konusu görsellerden anlaşıldığı kadarıyla HTC'nin metal alaşımlı kasa anlayışını devam ettireceğini görüyoruz.

HTC ayrıca One 2'nin köşelerini selefine göre daha yuvarlak hale getirmiş. Sızdırılan fotoğraflarda dikkatimi çeken bir numaralı detay sanal butonlar oldu. HTC'nin sanal butonlara geçiş yapacağı ilk telefon olma özelliğini gösterecek M8'in sanal butonları zaten bir süre önce şirkete yakın kaynaklar tarafından sızdırılmıştı.

1391667775_gsmarena002.jpg

5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Super LCD 3 ekranla donatılacak telefonun güç birimini Qualcomm cephesinden Snapdragon 800'ün oluşturması bekleniyor. Snapdragon 805 söylentilerinin de varlığını hala koruduğunu hatırlatalım. Alt ve üst bölümde Boomsound hoparlörlerin yer alacağı telefonun sızdırılan bir diğer görselinde ise daha ince bir çerçeve ve sanal butonların gizlendiğini görüyoruz. Sanal butonlarn gizlenmesi HTC'nin MeeGo, BlackBerry 10 ve Ubuntu'da olduğu gibi ekran üzerinde kaydırma hareketleriyle telefonun kontrol edilebilme özelliğini Sense 6'ya dahil ettiği ihtimalini güçlendiriyor.

Mart ayında New York'ta düzenlenecek etkinlik kapsamında tanıtılacak telefona ilişkin gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz. 

1391667785_gsmarena001.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.