Karşınızda Samsung Galaxy Fold 2!

Samsung'un yeni katlanabilir ekranlı modeli tüm hatlarıyla ortaya çıktı. İşte Samsung Galaxy Fold 2!

Karşınızda Samsung Galaxy Fold 2!

Katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar tarafında Huawei ile birlikte sektöre öncülük eden Samsung, yakında 3. katlanabilir ekranlı akıllı telefon modelini tanıtacak. Sektörü az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere Güney Koreli teknoloji devi daha önce Galaxy Fold ve Galaxy Z Flip modelleri ile teknoloji tutkunlarının karşısına çıkmıştı. 

Karşınızda Samsung Galaxy Fold 2! - Resim : 1

Samsung'un 3. katlanabilir ekranlı modeli ise Fold'un halefi olan Galaxy Fold 2 olacak. Elbette Güney Koreli üretici, cihazın resmi tanıtımına kadar isim tarafında bazı değişikliklere gidebilir.

Karşınızda Samsung Galaxy Fold 2! - Resim : 2

Samsung Galaxy Fold 2 tamamen farklı bir tasarıma sahip olacak

Peki gelelim asıl konumuza. Galaxy Fold 2 nasıl bir tasarım çizgisine sahip olacak? Hatırlanacağı üzere ilk Fold modelinin sağ kısmında çentik benzeri bir yapı mevcuttu.

Samsung yeni Fold modelinde bu çentikli yapıdan tamamen kurtulacak ve delikli ekran tasarımına yönelecek. Dilerseniz bahse konu patent çalışmasına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Karşınızda Samsung Galaxy Fold 2! - Resim : 3

Genel hatlarıyla Fold 2 selefi ile aynı ölçülerde olacak. Ayrıca katlanma mekanizması da büyük oranda aynı kalacak. Bilindiği üzere Samsung ilk Fold modelinde menteşe yapısı üzerinde yoğun enerji sarf etmişti. Dolayısıyla bu sistemin yerine yeni bir düzeneğin gelmesi pek de olsu görünmüyor.

Gelelim Galaxy Fold 2 fiyatı ile ilgili detaylara. Henüz telefonun fiyatı tam olarak netleşmiş değil. Lakin 3 aşağı 5 yukarı ilk Fold modeli ile aynı kalibrede olacağına dair bazı söylentiler mevcut. Bekleyip göreceğiz.