Katlanabilir ekranlı Huawei Mate Xs tanıtıldı! İşte özellikleri!

Huawei ilk katlanabilir ekranlı modeli Mate X’in halefini tanıttı. İşte Huawei Mate Xs özellikleri ve çıkış tarihi.

Katlanabilir ekranlı Huawei Mate Xs tanıtıldı! İşte özellikleri!

Akıllı telefon sektörünün yenilikçi isimlerinden biri olan Huawei, yeni katlanabilir ekranlı modelini tanıttı. Geçtiğimiz sene tanıtılan Mate X’in halefi, daha yenilikçi bir yapıyla karşımıza çıktı.

Katlanabilir ekranlı Huawei Mate Xs tanıtıldı! İşte özellikleri!

Huawei Mate Xs gücünü Çinli üreticinin kendi geliştirdiği Kirin 990 yonga setinden alıyor. 5G desteği de sunan bu yonga seti GPU tarafında Mali-G76 MP16 ile destekleniyor.

Sistemini 8GB RAM ile destekleyen modelin dahili depolama alanı ise 512GB. Eğer bu alan benim için yeterli olmaz diyorsanız Mate Xs’te 256GB’ta kadar Nano Memory desteği de bulunuyor.

Katlanabilir ekranlı Huawei Mate Xs tanıtıldı! İşte özellikleri! - Resim : 1

Selefine göre biraz daha geliştirilmiş bir tasarıma sahip olan Mate Xs yine Huawei’nin Falcon Wing ismini verdiği çizgide karşımıza çıkıyor.

Katlanmış olan Huawei Mate Xs, 6,6 inç ana ekrana ve 6,38 inç ikincil ekrana sahip güçlü bir çift ekranlı akıllı telefon moduna geçiyor. Açıldığında, rakipsiz iş üretkenliği ve oyun performansı için rakipsiz bir görüntüleme deneyimi sunan 8 inçlik bir tablet haline geliyor.

Huawei Mate Xs, katlanabilir form faktörü için tasarlanmış Uçan Balık Kanatlı Soğutma Sistemi içeriyor. Bu benzersiz soğutma sistemi, cihazla birlikte katlanmasına ve düzgün, etkili soğutma için tüm yüzey alanını kaplamasına izin veren mikroskobik yarıklara sahip esnek grafenden üretildi.

Özellikle Huawei Mate Xs'in ince form faktörü için tasarlanan 5G anten sistemi, Huawei’nin telekomünikasyon teknolojisindeki uzmanlığını gösteriyor. Uzun bir Ar-Ge sürecinin sonucu olarak tasarımı yapılan anten, Huawei Mate Xs’de yüksek hızlı, istikrarlı bağlantı sağlıyor.

Katlanabilir ekranlı Huawei Mate Xs tanıtıldı! İşte özellikleri! - Resim : 2

40 MP, f/1.8, 27mm (geniş), 1/1.7", PDAF, 8 MP, f/2.4, 52mm (telefoto) 16 MP, f/2.2, 17mm (ultra geniş),  TOF 3D, (derinlik) özelliklerinde 4’lü ana kamera ile gelen telefonda Leica imzalı lensler kullanılmış.

4500 mAh kapasitesine sahip ortalamanın üzerinde bir pilden beslenen Huawei Mate Xs, 55 watt hızlı şarj desteğine de sahip. Huawei SuperCharge isimli bu hızlı şarj teknolojisi sayesinde yarım saatte telefonun bataryasının yüzde 85’i dolmuş oluyor.

Kutudan ilk çıktığında EMUI 10.0 destekli Android 10 ile çalışacak olan telefonun Türkiye’de de satışa sunulacağı açıklandı.

Nisan ayında ülkemizde de satışa sunulacak olan telefonun fiyatı ise ortalama 2500 euro.

Huawei Mate Xs teknik özellikleri

Kirin 990 yonga seti
8GB RAM 512GB dahili depolama
4500 mAh batarya
2200 x 2480 piksel 8.0 inç ekran
40MP + 8MP + 16MP + ToF 3D kamera
EMUI 10 + Android 10