Mobil

Katlanabilir iPhone ne zaman gelecek? İşte son gelişmeler

Katlanabilir ilk iPhone modeli hakkındaki son gelişmeleri sizler için derledik. İşte detaylar!

Katlanabilir iPhone ne zaman gelecek? İşte son gelişmeler

Akıllı telefon pazarının en önemli güçlerinden birisi olan Apple, katlanabilir telefon dünyasına giriş yapmaya hazırlanıyor. Kabul edelim ki gelecekte şu an kullandığımız modellerin yerini katlanabilir akıllı telefonlar alacak. Bilindiği üzere otomobil pazarında da yavaş yavaş elektrikli araçlara geçiş başladı. Teknoloji alanındaki bu değişimler, yakın gelecekte kullanacağımız ürünlerin de evrimine tanık olma imkanını bizlere tanıyor.

Her alanda en iyiyi kullanıcılara sunma gibi bir mottoyu kendine misyon edinen Apple da bu yarışta geride kalmak istemeyen markalardan birisi. ABD merkezli teknoloji devi, katlanabilir ilk iPhone modeli için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Galaxy Z Flip tarzı dikey katlanabilir bir model üzerinde çalışan Apple yetkilileri, katlanma izini ortadan kaldıracak bir teknolojiden yararlanmayı planlıyor.

Katlanabilir iPhone ne zaman gelecek? İşte son gelişmeler - Resim : 1

Katlanabilir iPhone ne zaman gelecek? İşte son gelişmeler

Bu bakımdan geçtiğimiz günlerde yeni bir patent alınmıştı. Katlanma izini ortadan kaldıran bu teknoloji, ayrıca telefonun kendi kendini tamir etmesini de sağlıyordu. Bu sayede kılcal çiziklerin ve ufak deformelerin ortadan kalkması daha kolay bir hal alacak gibi gözüküyor. Kimi teknoloji meraklıları ise katlanabilir ilk iPhone modelinin ne zaman geleceğini merak ediyor. Ancak bu konuda henüz net bir gelişme yok.

Gelen ilk bilgiler katlanabilir iPhone'un 2022 yılında da karşımıza çıkmayacağını bizlere söylüyor. Buna göre telefonun tanıtılması 2023 yılını bulabilir. Konu hakkında detaylar netleştikçe paylaşmaya devam ediyor olacağız.

Yorumlar
TÜRK
Vecimə deyil
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.