Katlanan telefon güncellendi: Samsung Galaxy Z Flip 5G

Aileye yeni katılan katlanabilir ekranlı cep telefonu Samsung Galaxy Z Flip 5G resmi olarak tanıtıldı.

Katlanan telefon güncellendi: Samsung Galaxy Z Flip 5G

Samsung'un katlanabilir ekranlı cep telefonu modellerinin sayısı artıyor. Galaxy Z Flip modelinin daha gelişmiş özelliklere sahip sürümü olarak tanımlanan Galaxy Z Flip 5G birçok dedikodunun ardından resmi olarak tanıtıldı.

Katlanan telefon güncellendi: Samsung Galaxy Z Flip 5G

Zaten birçok özelliği ortaya çıktığı için pek sürpriz olmayan modelin en önemli yeniliği Snapdragon 865 Plus işlemci ile geliyor olması. Bir diğer özelliği ise isminde de anlaşılacağı üzere 5G desteği sunması. Telefonun önceki modele göre en önemli farkı ise Mistik Bronz ve Mistik Gri gövde rengi seçeneklerinin de eklenmiş olması.

Bunun dışında fazla bir yenilik ya da güncelleme içermeyen telefonda kamera ve diğer özelliklerin nedeyse tamamı aynı bırakılmış.

Katlanan telefon güncellendi: Samsung Galaxy Z Flip 5G - Resim : 1

Samsung Galaxy Z Flip 5G fiyatı

Telefonun özellikleri çok gelişmese de fiyatında az da olsa bir artış yapılmış. Buna göre Samsung Galaxy Z Flip 5G, 1450 Dolar fiyat etiketi ile satılacak. Bu da 5G olmayan sürüme göre 70 dolar daha pahalı olacağı anlamına geliyor.

4G destekli olan model birkaç ay önce Türkiye pazarında 15.000 TL fiyat etiketi ile satılmaya başlanmıştı. Bu modelin bugünlerdeki fiyatı ise 12.000 TL civarında. 5G sürümünün ise (eğer Türkiye'ye gelirse) yine 15.000 TL civarında satılacağını düşünüyoruz.

Teknolojioku olarak test ettiğimiz Samsung Galaxy Z Flip ile ilgili düşüncelerimizi aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz: