Mobil

Kavisli ekranlı iPhone 8 geliyor!

Apple, kavisli ekrana sahip iPhone 8 üzerinde çalışıyor. Kavisli iPhone 8 gelecek mi?

Kavisli ekranlı iPhone 8 geliyor!

Apple iPhone 8 hakkında şimdiye kadar gelen bilgiler arasında kavisli OLED ekran özelliği de yer alıyordu. Wall Street Journal, 2017 yılında tanıtılacak olan iPhone 8’in gerçekten de kavisli ekrana sahip olabileceğini düşündüren bir haber yayınladı.

Wall Street Journal’a göre Apple, ortaklarından ince OLED ekranların üretimini arttırmalarını ve Samsung'tan daha iyi çözünürlüklü prototip ekranlar göndermesini istedi. Bundan anlaşılıyor ki, Apple oldukça yüksek çözünürlükte ekrana sahip bir iPhone tanıtabilir.

1480364011_apple-iphone-8-2017-curved-wsj-01.jpg

Samsung, Apple için önemli bir bileşen tedarikçisi ve iPhone 7’deki RAM’i bile Samsung üretti. Kavisli OLED panellerinin en azından bir kısmı Samsung Display tarafından temin edilebilir.

Söylendiğine göre, Apple şu anda 10'dan fazla yeni nesil iPhone prototipleri ile çalışıyor ve kavisli ekran modeli sadece bunlardan biridir. Sonuç olarak Apple, eğer kavisli ekranda başarılı olamazsa, önümüzdeki yıl kavisli ekran iPhone tanıtmama kararı da verebilir.

Eğer kavisli OLED ekrana sahip iPhone 8 versiyonu gelirse, diğer LCD ekran modellere göre daha pahalı olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.