Mobil

Kaybolan Huawei akıllı telefonu ''Nerdesin?'' komutuyla bulun

Huawei'in ev ya da iş yerinde kaybolun akıllı telefonunuzu rahatlıkla bulmanızı sağlayan sesli komut sistemi.

Kaybolan Huawei akıllı telefonu ''Nerdesin?'' komutuyla bulun

Son dönem Huawei akıllı telefonlarda günlük hayatta işimize fazlasıyla yarayacak bir özellik yer alıyor. Kaybolan telefonu sesli komutlarla bulmamamızı sağlayan bu özellik Huawei’in IFA 2015’te duyurduğu Force Touch ekran teknolojisine sahip Mate S modelinde de yer alıyor.

Kaybolan telefonu bulabilmeniz için öncelikle sesli komut için anahtar sözcük belirlemeniz gerekiyor. Çünkü telefona bu komutla sesleneceksiniz. Eğer Mate S ya da P8 ailesine ait bir telefonu  bulamıyorsanız tek yapmanız gereken telefona “Nerdesin?” diye seslenmek. Sesli komutu algılayan telefon önce flaşı açarak uyarı veriyor. Telefon ardından titremeye ve müzik çalmaya başlıyor ve müzik esnasında art arda “Ben buradayım!” uyarısı veriyor.

Alt bölümde bu özelliğin Huawei P8’de nasıl kullanıldığına göz atabilirsiniz. 

Yorumlar
şahin
şu teknolojinin nasıl kullanıldığını göstermek, komutun yerine gelmesi ile olmuyor. bu komut nerden yükleniyor. ayarlar, google play, falan filan.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.