Mobil

Kendi kendini tamir eden iPhone'lar geliyor!

Yeni nesil iPhone modelleri kendi kendini tamir edecek.

Kendi kendini tamir eden iPhone'lar geliyor!

LG G Flex ve LG G Flex 2’nin en etkileyici özelliği kendi kendini iyileştiren arka kapağıydı. Apple’ın yeni aldığı bir patente göre kendi kendine iyileştirme özelliği şimdi de iPhone’lara geliyor gibi görünüyor.

2014 yılında Apple tarafından açılan ve şirketin iPhone için bazı iyileştirme planlarının olduğunu gösteren patent,  USPTO tarafından piyasaya sürüldü. Ancak Apple’ın iyileştirme özelliği çiziklerden daha ciddi sorunlar karşısında olacak.

1452237276_iphone-6-plus2.jpg

Alınan patente göre bu özelliğe sahip bir iPhone, kullanıcıdan uzakta bir yerde hoparlöre su kaçtığı zaman alarm çalarak kullanıcıyı uyaracak ve çevreyi izleyerek eğer gürültülü bir ortamda ise alarmın sesini yükseltecek. Ayrıca böyle bir durumda özel bir ses çalarak suyu dışarı atacak ve bir kısmından kurtulacak.

Kendi kendini tamir eden iPhone'lar geliyor! - Resim : 2

 Başka bir kendi kendini iyileştirme süreci ise ekranın ölü piksel sabitlemesini içeriyor. Bunun için iPhone, sahibi geceleri uyurken tanısal testlerden geçiriyor. Ayrıca iPhone’u onarımlar için Apple Store'a getirmek zorunda kalmadan kamera ve hücresel bağlantı ile ilgili sorunlar aynı şekilde tamir edilebilecek. Eğer bu özellik gerçekleşecek olursa bir iPhone sahibi için büyük bir zaman ve para tasarrufu olacak.

Apple’ın patent başvurusu yapmış olması bu özellikleri kullanacağını garantilemiyor ama en azından gerçekleşmesini umut ediyoruz.

Sonraki sayfalarda alınan patentin ayrıntılarını inceleyebilirsiniz.

1452237253_apple-files-a-patent-for-self-healing-tools-that-would-be-used-on-a-future-iphone-model-1.jpg


1452237267_apple-files-a-patent-for-self-healing-tools-that-would-be-used-on-a-future-iphone-model.jpg
Gürültülü bir ortamda, telefon hoparlörden suyu dışarı atmak için bir zil sesi çalacak.

1452237308_in-a-noisy-environment-the-phone-plays-a-tone-to-clear-water-out-of-the-speaker.jpg

iPhone, kullanıcı uyurken telefonu tanısal testlerden geçirecek.

1452237353_while-the-iphone-user-sleeps-the-phone-goes-through-diagnostic-tests223609223610.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.