Mobil

KGS yerine cep telefonu

KGS kartlarına gerek duyulmadan cep telefonları ile temassız ödeme yapılacak.


Turkcell, Türkiye'de ilk olacak bir uygulamaya imza atmaya hazırlanıyor. Bu uygulama daha çok otoyollarında KGS sistemini uygulayan istanbul gibi şehirlerde yaşayan vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlayacağa benziyor.

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, Turkcell'in yeni akıllı telefonunu kullandığınız taktirde ayrıca Kartlı Geçiş Sistemi (KGS) kartı olmadan köprü ve otoyol geçişlerinden bu telefonla rahatlıkla geçebileceksiniz.

1328048466_453033.jpg

KGS kartlarına gerek duyulmadan cep telefonlarıyla temassız ödeme yapılan bu uygulama ile ulaşım teknolojileri alanında büyük bir rahatlama olacağa benziyor.
İlk standart SİM bazlı NFC'li (Yakın Alan İletişimi) otoyol ödeme özelliğine sahip olan Turkcell T11 marka akıllı telefon ilk etapta Turcell firmasının para kazanmasına vesile olacağa benziyor.

1328048534_711368detay.jpg

Turkcell T11 sahipleri, Turkcell Cep-T Cüzdan üzerinden Bank Asya KGS uygulamasına başvuru yapıp, bir uygulamayı cep telefonlarına indirip bankaya ya da gişelere gitmeye gerek kalmadan KGS yüklemelerini Turkcell Mobil Ödeme ile telefonu kullanarak köprü ve otoyol geçişlerinden kart kullanmadan geçebilecekler.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.