Apple, geçtiğimiz yıl iPhone için ilk defa kırmızı renk tercihini kullanıcılarına sunmuştu. Bu yıl da aynı hamleyi gerçekleştiriyor ve iPhone 8’ın satışa sunulmasından aylar sonra iPhone 8 Product Red’i tüketicilerin beğenisine sunuyor.

Cihaz teknik özellikler açısından standart iPhone 8 ile birebir aynı. Fark ise iPhone 8 Product Red’den elde edilecek gelirin bir kısmının tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi HIV/AIDS virüsü ile mücadele için global fona bağışlanacak olması.

Eğer hali hazırda bir iPhone 8 sahibiyseniz ya da yeni bir iPhone almak istemiyorsanız sorun yok. Zira HIV/AIDS virüsü ile mücadelede Apple’ın yanında olmak isteyen herkes Product Red aksesuarlardan alabilir.

Cihazın fiyatı standart iPhone 8 ile aynı olacak. Daha önce yapılan anketlerde kullanıcılar, ön yüzeyin kırmızı renk tonuna daha çok yakışacağını belirtmişlerdi. Anlaşılan Apple, kullanıcıların bu tercihine kulak vermiş.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.