Mobil

Kritik iOS açığı kapatıldı!

iOS 10.3.1 güncellemesi ile iPhone ve iPad'deki kritik güvenlik açığının kapatıldığı açıklandı. Peki, bu açık nelere yol açabiliyordu?

Kritik iOS açığı kapatıldı!

Apple, dün sürpriz bir şekilde karşımıza  güncellemesi ile çıkmıştı. Sorunların giderildiği ve güvenlik açıklarının kapatıldığı söylenen iOS 10.3.1 güncellemesinin bugün detayları yayınlandı. Açıklanan bilgilere göre iOS'te yer alan kritik bir güvenlik açığı bu güncelleme ile kapatılmış.

CVE-2017-6975 kod numaralı güvenlik açığı Gal Beniamini tarafından Apple'a raporlanmış. CVE-2017-6975 güvenlik açığı sayesinde; hackerlar, Wi-Fi yongasını bir kod ile çalıştırabiliyor ve iPhone/iPad'e sızabiliyordu.

Apple, iOS 10.3 ile oluşan bu güvenlik ihlalini kısa sürede fark edip iOS 10.3.1'i indirime sunması ile güvenliğe ne kadar önem verdiğini bir kez daha kanıtlamış oldu.

1485504563_ptt-calisani-fatma-ios-10-iphone.png

Güvenliğiniz için Ayarlar>>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden iOS 10.3.1 güncellemesini mutlaka yüklemenizi tavsiye ediyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.