Küçük ve performanslı telefon listemize Apple iPhone 5s ile başlıyoruz. Apple’ın 2013 yılında duyurduğu iPhone 5s halen satışta olan ve ekran boyutu itibariyle ortalamanın altında kalan bir cihaz. Günlük kullanımı ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilecek bir akıllı telefon. Apple iPhone 5s’in ekran boyutu 4 inç.

Windows Phone 8.1 sürümünü kullanan güncel cihazlardan biri olan Lumia 532, küçük ve performanslı telefon listemizin ikinci sırasında yerini aldı. Android ve iOS alternatifi arayanlar için Lumia 532 ideal cihazlardan bir tanesi. Lumia 532’nin ekranı tıpkı iPhone 5s gibi yine 4 inç boyutunda.

Küçük ve performanslı telefon konseptini başlatan Sony, Xperia Z3 Compact ile karşımızda. Geçtiğimiz yıl Xperia Z3 ile birlikte duyurulan telefon aynı zamanda pil ömrü konusunda sektörün lideri. Orta ve üst seviye arasındaki Xperia Z3 Compact, halen satışta olan cihazlardan bir tanesi. Sony Xperia Z3 Compact’ın ekran boyutu 4.6 inç.

Samsung, küçük ve performanslı telefonlar konusunda yine etkin firmalardan bir tanesi. Amiral gemisi Galaxy S serisinin ufak versiyonlarını da üreten Samsung, Galaxy S5 Mini ile ortalamanın altında bir ekran boyutu sunuyor. Galaxy S5 Mini’nin ekran boyutu 4.5 inç.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.