Google tarafında ikinci model ise Nexus 6P. Nexus 5X ile tamamen aynı kameraya sahip olan modelde de lazer ile otomatik odaklama teknolojisi kullanılıyor. Huawei Nexus 6P modelinin kamerası 12.3 MP.

HTC’nin pek gündeme gelmeyen One M9+ Aurora isimli modeli, tıpkı HTC One M8’de olduğu gibi lazer odaklama teknolojisinden faydalanıyor. Bu modelde 21 MP çözünürlükte ve OIS (optik görüntü sabitleme) teknolojisine sahip bir kamera bulunuyor.

Dünya lansmanı ülkemizde yapılan Asus ZenFone 2 Laser modeli adından da anlaşılabileceği gibi fotoğraf yetenekleri ve lazer odaklama teknolojisiyle ön plana çıkıyor. Modelde 13 MP çözünürlüğünde bir kamera kullanılmış. Asus’un iddiasına göre bu telefonun kamerası sadece 0.3 saniye içerisinde odaklama yapabiliyor.

Lazer odaklama teknolojisinin ilk kullanıldığı modellerden biri LG G3 olduğu için, geçtiğimiz yılın modeli olmasına rağmen listemizde yer veriyoruz. LG G3 modeli 13 MP kamerasıyla lazer odaklama teknolojisine sahip.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.