Mobil

Lenovo, Android 5.0 güncellemesini ikinci çeyrekte başlatacak

Lenovo'nun yayımladığı yol haritasına göre güncelleme nisan ayında başlayacak.

Lenovo, Android 5.0 güncellemesini ikinci çeyrekte başlatacak

Birçok üretici Android 5.0 güncellemesini kullanıcılarıyla buluşturmaya başladı. Android 5.0 Lollipop güncellemesine henüz başlamayan üreticilerden biri olan Lenovo resmi site aracılığıyla güncelleme takvimine açıklık getirdi.

Geçtiğimiz haftalarda ülkemizde akıllı telefon operasyonlarını artırarak üst düzey akıllı telefonlar Vibe Z2, Vibe Z2 Pro ve birçok giriş seviyesi cihazın satış işlemini başlatan Lenovo, Android 5.0 güncellemesini önümüzdeki çeyrekten (nisan-haziran dönemi) itibaren başlatacak.

Güncelleme kapsamına alınan telefonlar; A6000 , P70 , S90 , Vibe X2 , Vibe Z2 ve Vibe Z2 Pro. Lenovo'nun ürün yol haritasında yer alan cihaz sayısını artırıp artırmayacağı şimdilik bilinmiyor. Güncellemenin nisan ayında ilk olarak Vibe Z2 Pro ve Vibe Z2 için başlaması bekleniyor.

Yayımlanan listede P90 ve Vibe X2 Pro yer almıyor. P90'nın bu ay, Vibe X2 Pro'nun ise nisan ayında raflarda olması bekleniyor. Her iki telefon için güncellemenin yaz aylarına sarkması bekleniyor. 

1423894892_lenovos-list-of-smartphones-that-are-upgradeable-to-android-5.0-lollipop.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.