Mobil

Lenovo kendi işlemcisini üretmek istiyor

Ülkesi Çin'de iddialı bir üretici konumunda olan Lenovo, daha büyük başarılar hedefliyor.

Lenovo kendi işlemcisini üretmek istiyor

Mobil dünyası son birkaç yılda o kadar hızlı bir gelişim gösterdi ki PC üretimi ikinci plana atılmış durumda. Son dönemlerde tablet satışlarında sağlanan ivme de bu durumu en iyi destekleyen etkenlerin başında geliyor. Öyle ki PC işlemcisinde dünyanın bir numarası olan Intel de Atom tabanlı işlemcilerle ARM’ın mobil dünyasındaki hakimiyetine rakip olmak istedi.

Şu sıralar başta Qualcomm olmak üzere, Samsung, NVIDIA, MediaTek, Texas Instruments, Huawei gibi üreticiler işlemci üretimini kendi tesislerinde sağlarken; LG’den sonra Lenovo’da kolları sıvamış görünüyor.
1364715158_lpnqg.jpg

Çinli üretici son dönemde işlemci üretimi noktasında Samsung ile sıkı ilişkiler içerisinde bulunmuş ve kısa süre içerisinde elde ettiği tecrübeleri hayata geçirmek istiyor. Şirket, ülke genelinde birçok mühendisi işe alarak süreci başlatmak istiyor. Mobil dünyası için işlemci üretmek epey yatırım ve zahmet isteyen bir oluşumdur. Bakıldığı zaman LG, uzun süredir yürüttüğü çalışmaların meyvesini yılın ikinci yarısında alacak. Lenovo bu sektörde ne kadar başarılı olur bilinmez ancak karşısında oldukça tecrübeli rakipleri yer almakta.

Yorumlar
saziye
yapsin yapsin ne kadar cok uretici o kadar cok rekabet ve ucuz cihazlar :)
Cevapla
Misafir
ideapad y 550 laptop aldım daha 2. Senesinde 2 defa bozuldu kasası çatladı düşürmediğim halde.dahada lenovo almam.
Cevapla
teknik servisini ben de beğenmemiştm, daha görmeden kullanıcı hatası demişlerdi göndermedm kendim açıp yapmıştm hem de 10 dkda. Ama üründen çok memnunum 3 yıl oldu maşallah ne bir fan sesi ne bir ısınma sorunsuz çalışıyor...
Cevapla
Lenovodan bir halt olmaz ...o kadar dandik bir teknik servisi var ki
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.