Lenovo Legion Y700’ün özellikleri kesinleşti

Bir süredir adı sızıntılarla anılan Lenovo’nun yeni tablet modeli Y700 bu defa bizzat Lenovo tarafından gündeme getirildi.

Lenovo Legion Y700’ün özellikleri kesinleşti

Yeni bir oyun tableti piyasaya sürmeye hazırlanan Lenovo, bu hamlesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Firma, Çin merkezli olduğu için cihazı ilk olarak 22 Temmuz'da bu ülkede piyasaya sürmeyi planlıyor. Yeni model, Legion Y700 olarak adlandırılıyor ve bu cihazın önceki modelinin halefi olduğu söylenebilir. Lenovo, yeni modeliyle ilgili bir tanıtım videosu yayınladı ve bu video aracılığıyla cihazın tasarım detayları ve çift USB-C bağlantı noktaları sergilendi.

Lenovo Legion Y700’ün özellikleri kesinleşti - Resim : 1

Yeni model Legion Y700, önceki modeline göre daha ince ve hafif bir yapıya sahip. Bu da kullanıcı deneyimini pozitif yönde etkileyebilir. Tanıtım videosunda, oval bir kamera modülü yerine dikdörtgen bir kamera modülü bulunan tabletin, iki adet kamera sensörü ve düz kenarlı ekranı görülebiliyor. Ayrıca Lenovo, daha iyi bir bağlantı deneyimi sunabilmek için cihazına iki adet USB-C bağlantı noktası eklemiş.

Tabletin görüntüleri, kullanıcılara önemli bir fikir veriyor, ancak video başka ayrıntıları pek ortaya çıkarmıyor. Ancak duyumcu Digital Chat Station, tabletin çeşitli özelliklerini paylaştı. Bu duyumlara göre, Legion Y700 modeli, 8.8 inç LCD ekranla ve 1,600 x 2,560 piksel çözünürlük sunacak. Lenovo, ekran yenileme hızını 144Hz olarak belirlemiş görünüyor.