Mobil

Lenovo tablet pazarının da lideri olma yolunda

Dünyanın bir numaralı PC üreticisi Lenovo, PC sektöründeki liderliğinden sonra, dünya tablet pazarındaki yükselişini de sürdürüyor. Rakiplerini hızla geride bırakan Lenovo bu yıl 9,2 milyon tablet satarak yüzde 64,7’lik büyüme gerçekleştirdi.

Lenovo tablet pazarının da lideri olma yolunda

Yoga, Thinkpad Tablet, Miix... Son dönemde bu tablet modelleriyle çok daha sık karşılaşıyorsunuz, öyle değil mi? Şimdi size bunun bir tesadüf olmadığını açıklıyoruz. Dünyanın ve Türkiye’nin en büyük PC üreticisi Lenovo, dünya tablet pazarındaki tırmanışını adım adım sürdürüyor.

1407345647_nexusae0tilt-mode-yoga-tablet.jpg

Lenovo, 2013 – 2014 finansal yılında 9,2 milyon tablet satarak bir rekora imza attı. Kuşkusuz bu satışlardaki ivmede, dünyanın ilk çok modlu tableti olan Yoga Tablet’in payı çok büyük. Yıldan yıla büyüme rakamlarına göre Lenovo, yüzde 64,7’lik bir büyüme kaydetti ve dünya tablet sıralamasında 3. sıraya yerleşti. İlk iki sırayı paylaşan rakipleri kan kaybederken Lenovo’yu sıralamada Asus ve Acer izliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.