Mobil

Lenovo Windows Tablet satışını durduruyor!

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticisi Lenovo 8 inç ve altında ki Windows Tablet satışını durduracağını açıkladı.

Lenovo Windows Tablet satışını durduruyor!

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticisi Lenovo 2014'ün ilk ayında Motorola'nın mobil kısmını Google'dan 2,91 milyar dolara satın almıştı. Bu satış sonrası yeni telefonlarını bir bir bizlere tanıtan Lenovo; özellikle 2K ekranlı Vibe Z2 Pro ile hem fiyat hemde performans anlamında sektörü yönlendirebilecek bir telefon üretmişti. 

1405768658_z2pro2.jpg

Lenovo yaptığı bir açıklama ile Amerika'da satışını yaptığı 8 inç ve altı Windows tabanlı tabletlerin (ThinkPad 8 ve Miix 2) satışını durduracağını açıkladı. Lenovo'nun Windows tabanlı tabletlerine talebin beklenenden oldukça az olması ve iPad Mini 2 ile hem donanım hemde yazılım anlamında rekabet edecek durumda olmamasından dolayı bu kararı aldığı iddia edildi. 

Telefon ekranları büyüdükçe kulanıcıların 7 inç tabletlere olan ihtiyaçları da oldukça azalmış durumda. Android ekosisteminde 5.5 inç ekranların standartlaştığı bir dönemde Lenovo'nun en doğru seçimi yaptığını düşünmekteyiz. Peki siz Windows RT yüklü bir tableti tercih eder misiniz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.