Mobil

Lenovo'dan dünyanın ilk tango uyumlu akıllı telefonu

Global teknoloji lideri Lenovo, merakla beklenen dünyanın ilk Tango teknolojisiyle uyumlu akıllı telefonu PHAB2 Pro’yu tanıttı. Tango teknolojisiyle çalışan cihazlar, kullanıcılara sanal gerçeklik deneyimi yaşatacak.


Global teknoloji lideri Lenovo, merakla beklenen dünyanın ilk Tango uyumlu akıllı telefonu PHAB2 Pro’yu, Tech World’de tanıttı.

Diğer akıllı telefonların aksine Google’ın Tango teknolojisiyle çalışan PHAB2 Pro, en üstün zenginleştirilmiş ve sanal gerçeklik sunabilmek için çevresini algılayıp haritalar oluşturuyor. Bu sayede örneğin öğrenciler gerçek ölçeklendirmiş dinozorları sınıflarında görebilecek ve onların etraflarından dolanarak yakından inceleme fırsatını yakalayabilecekler. Zenginleştirilmiş gerçeklik sayesinde mutfak tezgâhınızda domino oynayabilecek, dijital evcil hayvanınızı odanızda büyütebilecek, evinizi istila eden uzaylılarla savaşabileceksiniz.

1465544345_146554149808phab2proexplodedcameracloseup.jpg

Google'nın Tango teknolojisi sayesinde kapalı alanlar haritalandırılabiliyor ve bu sayede GuidiGO uygulamasıyla sanal müze turları dahi yapılabiliyor. Tango teknolojisiyle PHAB2 Pro, kendini sürekli eğitme ve geliştirme özelliği ile daha önce hiçbir akıllı telefonda görülmemiş deneyimler sunuyor.

Lenovo Tablet, Mobil İş Grubu Başkan Yardımcısı Jeff Meredith, "Biz kısaca mükemmel bir konsepti ticari fizibilitesi olan bir mobil cihaza dönüştürmek istedik” derken PHAB2’yi şu sözlerle anlattı: “Tango’yu gördüğümüz ilk andan beri, GPS gibi yaygın bir teknoloji haline gelebileceğini düşündük. PHAB2’yi teknoloji dünyasında yeni bir çığır açabilecek boyuta getirebilmek ve genel tüketiciyle buluşturabilmek adına, makul bir fiyatla, sadece yeni bir teknoloji taşıyan değil ama her anlamda muhteşem olan bir telefon geliştirdik."

1465544413_146554149915phab2procoloroptiongs.jpg

Tango'nun arkasındaki teknoloji

PHAB2 Pro’nun üç kamerası ve sensör yelpazesi sayesinde gerçek dünyaya sanal obje yerleştirme, zenginleştirilmiş kapalı alan navigasyonu ve gerçek alanların anında ölçümü gibi deneyimler sağlıyor. Üç ana teknolojisi ‘hareket takibi’, ‘derinlik algısı’ ve ‘alan taraması’ sayesinde Tango deneyimleri hayata geçiyor. İçindeki sensörler sayesinde saniyede 250 bin ölçüm yaparak çevresindeki objeleri algılama özelliğine sahip. Tango teknolojisi, PHAB2 Pro’yu eşsiz kılarken, diğer akıllı telefon özellikleri de en üst düzeyde seyrediyor. PHAB2 Pro diğer Phab 2 ürünleri ile birlikte yüksek ses ve görüntü kalitesi sunuyor. PHAB2 Pro hayatın her anını mükemmel kalitede videolarla kaydedebilmeniz için Dolby Atmos ses sistemi ve Dolby AudioTM Capture 5.1 teknolojisine sahip. Dolby Audio Capture 5.1 teknolojisi sayesinde kristal berraklığında 5.1-kanallı surround sistemi kullanarak hayatınızın her anını kaydedebilir ve paylaşabilir, özel anlarınıza zenginlik, berraklık ve derinlik katabilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için cihazda 3 adet mikrofon, gürültüyü azaltan mekan kaydı, 4K kalitesinde video çekimi yapabilen 16 MP kamera, Tango uyumlu Qualcomm Snapdragon™ 652 sekiz-çekirdekli işlemci, 4GB hafıza ve Fluence Pro bulunuyor. Üstelik Dolby Atmos uyumlu içerikleri kulaklıkla dinlediğinizde kendinizi filmin ortasında hissedeceksiniz. 6.4 inç boyutuyla PHAB2 Pro, akıllı "Assertive Display" özelliği ve 2,560 x 1,440 QHD çözünürlüğüyle mekan ışığına göre fotoğraf kalitesini optimize edebiliyor.

1465544384_146554149924phab2proheroexplodedsg.jpg

PHAB2 uygun fiyatıyla artırılmış gerçeklik sunuyor

PHAB2, daha yüksek fiyatlı ürünlerde bulunan Artırılmış Gerçeklik’in sunduğu pek çok özelliği uygun fiyatla kullanıcılara sunuyor. Örneğin PHAB2'nin Artırılmış Gerçeklik moduyla, sanal fonda veya çizgi karakterlerle çok daha özel kareler elde edebileceksiniz. Bu Facebook, Instagram benzeri paylaşım platformları için mükemmel bir özellik oluşturuyor. Hızlı fokusa sahip 13MP kamerası, mikroSD ile artırılabilen 32GB dahili hafızası ve 6.4 inç HD ekranı PHAB2’nin diğer üstün özelliklerini oluşturuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.