Mobil

Lenovo’dan katlanabilir telefon için yeni patent!

Katlanabilir telefon pazarında yer almak istediğinin sinyallerini veren Lenovo, aldığı yeni patent ile teknoloji dünyasını şimdiden meraklandırmayı başarmış gibi görünüyor.

Lenovo’dan katlanabilir telefon için yeni patent!

Huawei ve Samsung tarafından tanıtılan katlanabilir telefonların büyük ilgi gördüğünü fark eden diğer telefon üreticileri de bu pazarda yer alabilmenin peşinde. Lenovo’da aldığı yeni patent ile pazarda söz sahibi olmak istediğini gösteriyor.

Lenovo’dan katlanabilir telefon için yeni patent!

Gerçekleştirdikleri etkinliklerde tanıtımını yaptıkları Huawei Mate X ve Samsung Galaxy Fold katlanabilir akıllı telefon modelleri ile bir anda teknoloji dünyasının ilgisini çekmeyi başaran Huawei ve Samsung firmaları, bu hareketleriyle akıllı telefon dünyasının seyrini bir anda bambaşka bir boyuta taşımayı başardılar.

Tanıtılan bu yeni modeller ilk aşamada fiyatlarının yüksek olması sebebiyle kullanıcıları kendilerinden uzak tutacak gibi görünse de, kullanıcılar büyük bir merakla diğer telefon üreticilerinin tanıtacağı yeni katlanabilir telefon modellerini bekliyor.

Birçok firmanın katlanabilir telefon teknolojileri üzerine çalışmalar yaptığı biliniyor, fakat ürettiği teknolojilerle dikkat çekmeyi başaran ve katlanabilir ekran teknolojileri üzerine sürekli olarak çalışmalar yapan Lenovo, yeni aldığı katlanabilir akıllı telefon patenti ile mobil dünyada ilgileri üzerine çekmeyi başardı.

Lenovo’dan katlanabilir telefon için yeni patent! - Resim : 1

Patentin görsellerinde yer alan ve farklı bir tasarıma sahip olduğu görülen telefon modeli ilginç detaylara sahip. Lenovo’nun bu patentinde yer alan modelin dikey olarak katlanabildiği ve arkasında bir ekranın yer alması dikkat çekiyor. Uzun bir tasarıma sahip olduğu fark edilen model, üzerinde bulundurduğu menteşe yardımıyla öne ve arka tarafa farklı şekillerde katlanabiliyor.

Lenovo’nun bu patentte yer alan modeli üretip üretmeyeceği şuan bilinmiyor, fakat yakın bir gelecekte telefon üreticilerinin katlanabilir telefon dünyasına yeni modeller sunacağı öngörülüyor.

Yorumlar
yy
hayırlı olsun
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.